رد هر نوع عملیات عمرانی در محدوده برج طغرل

5 سپتامبر 2016 - 16:50 dsfr.ir/xr7m7

رد هر نوع عملیات عمرانی در محدوده برج طغرل
حمید فروتن
نمایی از برج طغرل

معاون حمل و نقل و ترافیک هر گونه عملیات عمرانی در محدوده برج طغرل در شهرستان ری را رد کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، معاون حمل و نقل و ترافیک تهران با اشاره به این که هیچ گونه عملیات عمرانی در محدوده برج طغرل انجام نشده است، اظهار داشت: تا پاسخ مکاتبات مربوط به ایمنی برج طغرل نیاید عملیات عمرانی مربوط به امتداد خط شش مترو در این محدوده آغاز نخواهد شد.

وی در ادامه با بیان این که «امتداد خط 6 تا شهر ری به دنبال درخواست شهروندان شهرری با حمایت شورای شهر و تاکیدات شهردار تهران در دست اقدام است و می تواند تحولی در زندگی شهروندان این منطقه باشد»، افزود: با توجه به این که منطقه با قدمت بسیار و دارای سازه های میراثی است در مطالعات و احداث مترو در این منطقه بر حفظ و حراست از سازه های میراثی تاکید شده است.

حسینی با تاکید بر این نکته که، شهرداری تهران تنها با استعلام از مسئولان میراث فرهنگی به منظور حفظ آثار میراثی در این منطقه اقدامات عمرانی را آغاز خواهد کرد، تصریح کرد: شهروندان مطمئن باشند هیچ آسیبی به برج طغرل و سایر آثار تاریخی منطقه وارد نخواهد شد.

معاون شهردار تهران در ادامه تاکید کرد: در حال حاضر از سوی پیمانکار تنها گارگاهی ایجاد شده است، اما هیچ گونه عملیات عمرانی در این منطقه آغاز نشده است.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای انجام عملیات عمرانی مترو در این محدوده مکاتبات لازم با میراث فرهنگی صورت گرفته و منتظر نتیجه مکاتبات برای آغاز عملیات عمرانی هستیم و در عین حال که مشاور و ناظر به صورت ویژه بر پروژه نظارت خواهند داشت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1