قرارداد شرکت فرودگاه ها با ایکائو برای مشاوره فنی

3 سپتامبر 2016 - 09:00 dsfr.ir/6f1yn

قرارداد شرکت فرودگاه ها با ایکائو برای مشاوره فنی
airport.ir
برج مراقبت پرواز فرودگاه شيراز

یک مقام مسئول در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به بازطراحی فضای هوایی ایران با همکاری یک شرکت هلندی، گفت: شرکت فرودگاه ها قرارداد مشاوره فنی با ایکائو منعقد می کند.

احمدرضا بیات در گفت و گو با مهر با اشاره به قرارداد جدید برای بازتعریف فضای هوایی ایران گفت: در قراردادی که با یک شرکت هلندی داریم، کل ساختار فضای ایران بازطراحی می شود، چراکه مسیرهای قبلی برای ایرلاین های عبوری چندان اقتصادی نبود، بنابراین نیاز به بازطراحی دوباره مسیرهای پروازی داشتیم.

وی با بیان اینکه مسیرهای جدید باید براساس استانداردهای جدید و دیدگاه اقتصادی ایرلاین ها طراحی شود، افزود: طراحی های استاندارد و اقتصادی می تواند شرایط مالی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران را هم تغییر دهد، چراکه پروازهای عبوری به میزان قابل توجهی افزایش پیدا می کند. معاون دفتر برنامه ریزی راهبردی و همکاری های بین المللی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، با اشاره به قرارداد با ایکائو (سازمان بین المللی هوانوردی کشوری) برای مشاوره خرید تجهیزات فرودگاهی، گفت: قرارداد دوم ما در کانادا و در مقر ایکائو انجام می شود، بر این اساس این سازمان بین المللی به کشورهایی که نیاز به مشاوره فنی دارند، خدمات می دهد و به دلیل اینکه یک نهاد بین المللی است، اعتبار خود را زیرسوال نمی برد.

بیات با اشاره به اینکه این قرارداد بسیار مهم است و تضمین همه خریدهایی است که از سوی شرکت انجام می شود، گفت: شرکت های خصوصی که در دنیا این کار را انجام می دهند، احتمال تبانی با شرکت های فروشنده را دارند، بنابراین بهترین راهکار برای ما مشاوره با نهاد بین المللی ایکائو است.

وی با بیان اینکه شرکت فرودگاه ها نیاز به خرید دو فلای چک دیگر هم دارد، گفت: حداقل به دو فروند هواپیمای دیگر از این نوع نیاز داریم که البته این دو هواپیما باید از نوع جت باشد، اما به دنبال این هستیم که این فلای چک ها را خریداری کنیم.

بیات در خصوص خرید رادارهای فرودگاهی که از مدت ها پیش در برنامه شرکت فرودگاه ها قرار داشته است، اظهار داشت: هنوز رادارها خریداری نشده و فعلاً قصد داریم مناقصه را دوباره برگزار کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 14 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1