درخواست جالب سلطانی فر از وزرا

«همایش های دولتی» را در اصفهان و شیراز برگزار نکنید؛ تخت برای گردشگران خارجی کم است!

29 اوت 2016 - 14:00 dsfr.ir/pr1pf

«همایش های دولتی» را در اصفهان و شیراز برگزار نکنید؛ تخت برای گردشگران خارجی کم است!
میثم رودکی
مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

معاون رییس جمهور با ابراز تاسف از اینکه کلیه رویدادهای فرهنگی، اجتماعی و علمی در فصل های اوج و پرتردد سفر برگزاری می شود، این موضوع را عاملی برای بروز مشکلات جدی برای فعالان حوزه گردشگری در مناطق مذکور دانسته است.

به گزارش صبحانه آنلاین، محدودیت زیرساخت ها و امکانات لازم در شهرهای مختلف کشورمان بویژه مناطق توریست پذیر باعث شده است با ایجاد موج های ادواری در ایام مختلف یا ورود گسترده گردشگران خارجی، شرایط و ساختار ارائه خدمات به توریست های هموطن یا کشورهای دیگر، با اختلال مواجه شود.

البته بخشی از زیرساخت ها و اماکن و مراکز نیز همواره در اختیار نهادها و دستگاه های مختلف است که فصول مناسب سال اقدام به برگزاری همایش ها و نشست های مختلف می کنند و همین موضوع باعث شده است برای حل مشکلات موجود، رییس سازمان میراث فرهنگی اقدام به نامه نگاری با تعدادی از اعضای کابینه کند.

بر اساس ابلاغیه مسعود سلطانی فر به این مسئولان مهم اجرایی، با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های مهم صنعت گردشگری، فصلی بودن آن است و در ایامی خاصی از سال، تقاضای گردشگری افزایش می یابد، خاطرنشان شده است که در سرتاسر جهان تلاش می شود همایش ها و کنفرانس ها در فصولی برگزار شود که حجم گردشگران داخلی و خارجی در آن مناطق به کمترین میزان می رسد.

معاون رییس جمهور در ادامه این نامه با ابراز تاسف از اینکه کلیه رویدادهای فرهنگی، اجتماعی و علمی در فصل های اوج و پرتردد سفر برگزاری می شود، این موضوع را عاملی برای بروز مشکلات جدی برای فعالان حوزه گردشگری در مناطق مذکور دانسته است.

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در ادامه نامه خود از این وزرای کابینه خواسته است دستور دهند نسبت به برگزاری کلیه رویدادهای فرهنگی، اجتماعی، علمی و ورزشی شامل سمینارها، جشنواره ها، کنفرانس ها و مسابقات داخلی و بین المللی در زمان های اوج سفر (در فواصل زمانی 15 فروردین تا 15 خرداد و 15 شهریور تا 15 آذرماه) به ویژه در مقاصدی چون اصفهان، یزد و شیراز خودداری کنند.

سلطانی فر همچنین از این مسئولان دولتی خواسته است نسبت به انتقال این رویدادها به فصول کم مسافر و شهرهای دیگر اقدام کنند.

وی در عین حال با اشاره به اینکه در دوران پسابرجام تقاضای بین المللی برای سفر به کشورمان افزایش چشمگیری یافته، اعلام کرده است که "بیم آن می رود گردشگران خارجی علاقمند سفر به ایران، به دلیل فقدان تخت های اقامتی در فصول کم مسافر، به سمت بازارهای رقیب کشیده شوند".

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1