مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران عنوان کرد

عدم همکاری ایران خودرو برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده

21 اوت 2016 - 16:00 dsfr.ir/ss98j

عدم همکاری ایران خودرو برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده
جوان آنلاین
تاکسی های فرسوده شهر تهران

اقدامات برای از رده خارج شدن خودروهای فرسوده با سرعت کمی در حال انجام است به دلیل اینکه شرکت ایران خودرو در این راستا همکاری های لازم را نمی کند.

"مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران"

به گزارش خبرگزاری ايسنا؛ محمدهادی حیدرزاده گفت: در بحث مراکز اسقاط خودروهای فرسوده در استان تهران محدودیت 120 کیلومتر داریم و قرار شده است که در کارگروه اقتصادی دولت، استان ها در ارائه مجوز به بخش خصوصی که متقاضی بازیافت و اسقاط خودرو هستند حداکثر همکاری را داشته باشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تأکید بر اینکه مشکلات اقتصادی در پرداختن وام ها برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده وجود دارد، تصریح کرد: در حال حاضر اولویت با تاکسی ها و حمل و نقل عمومی است.

وی در مورد مشکلات تعیین مراکز برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده بویژه تاکسی های فرسوده ادامه داد: تعداد 4 تا 5 مرکز با همکاری و مشارکت بخش خصوصی در استان های دیگر افتتاح خواهد شد و همچنین در حال حاضر اقدامات برای از رده خارج شدن خودروهای فرسوده با سرعت کمی در حال انجام است به دلیل اینکه شرکت ایران خودرو در این راستا همکاری های لازم را نمی کند و در حال حاضر معاونت انسانی سازمان محیط زیست در حال پیگیری این موضوع است.

دو دلیل وقفه در اجرای طرح "نوسازی تاکسی ها"

مسعود طبیبی رئیس اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور نیز پیش از این با اشاره به ثبت نام بیش از 57 هزار متقاضی در طرح از رده خارج شدن تاکسی های فرسوده اظهار کرده بود: شیوه برخورد ایران خودرو و موضوع ضمانت های بانکی موجب کاهش سرعت پیشرفت این پروژه شده است.

وی عنوان کرده بود: تاکنون 57 هزار و 3 نفر در طرح ثبت نام کرده اند که از این تعداد 51 هزار و 104 نفر توسط سازمان ها، واحدهای تاکسیرانی و حمل و نقل همگانی تایید شده اند. همچنین 48 هزار و 572 نفر توسط اتحادیه ها مورد تأیید قرار گرفته اند که در طرح نوسازی تمام تلاش خود را در جهت افزایش مطلوبیت برای تاکسی داران و کاهش چالش های موجود در این مسیر به کار گرفته ایم و امیدواریم با جلسات مشترک با بانک ها در زمینه ضمانت ها و ایران خودرو برای اتخاذ شیوه یکسان برخورد با متقاضیان به نتیجه برسیم.

پیش از این نیز مهدی ابراهیمی معاون فنی و بهره برداری سازمان مدیریت و نظارت تاکسیرانی شهر تهران در خصوص روال نوسازی خودروهای فرسوده با اشاره به ورود 200 دستگاه تاکسی یورو 5 به ناوگان تاکسیرانی افزوده بود: امیدواریم این تعداد را به 2000 دستگاه برسانیم.

تاکنون 13 هزار راننده تاکسی برای جایگزینی خودروهای فرسوده خود ثبت نام کرده اند. این در حالیست که 17 هزار تاکسی فرسوده بالای 10 سال عمر در شهر تهران وجود دارد که سهم بسزایی در آلودگی هوا دارند و این شرایط در سایر کلانشهرهای کشور نیز برقرار است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1