توریسم فرانسه تحت تاثیر حملات تروریستی

21 اوت 2016 - 11:30 dsfr.ir/y80hp

توریسم فرانسه تحت تاثیر حملات تروریستی
infobae.com
تصویری دردناک از حمله تروریستی اخیر در شهر نیس فرانسه

آمار رسمی منتشر شده در فرانسه نشان می دهد که صنعت گردشگری در این کشور تحت تاثیر حملات تروریستی ضربه شدیدی خورده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، شمار مسافران در هتل ها، مهمانخانه ها و اردوگاه های تفریحی در سه ماه دوم سال جاری حدود پنج درصد کاهش یافته که این کاهش عمدتا به دلیل تاثیر حملات تروریستی در پاریس بوده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شمار گردشگران خارجی از ماه آوریل تا ژوئن در قیاس با مدت مشابه سال قبل حدود 8.5 درصد کاهش یافته و همچنین رزروهای انجام شده در مناطق گردشگری نیز 4.8 درصد کمتر شده است. هرچند رزروهای گردشگران خارجی و داخلی در سه ماه اول سال افزایش یک درصدی را نشان می دهد ولی تاثیر منفی حملات تروریستی ماه نوامبر در پاریس که 130 کشته بر جای گذاشت در سه ماه دوم احساس شد و شماری از عوامل داخلی دیگر نیز بر بار مشکلات افزود.

به گفته موسسه آمار ملی «اینسی» که این گزارش را منتشر کرد، آب و هوای نامطلوب از جمله دیگر دلایل کاهش گردشگری بوده است. این در حالی است که میزبانی مسابقات فوتبال یورو 2016 توسط فرانسه در ماه ژوئن و اوایل ژوئیه مانع از افت بیشتر رزرو هتل ها شد.

صنعت گردشگری فرانسه در ماه ژوئیه پس از کشته شدن 85 نفر در یک حمله تروریستی در شهر نیس ضربه دیگری خورد. داعش مسوولیت این حمله را که طی آن یک کامیون، شرکت کنندگان در جشن باستیل را زیر گرفت، پذیرفته است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1