سکوهای مترو در «قرق» دستفروشان مترو

25 ژوئیه 2016 - 16:30 dsfr.ir/bk08v

سکوهای مترو در «قرق» دستفروشان مترو
فرهنگ نیوز
زنان دستفروش در متروی تهران

چند وقتی است افرادی که در مترو دستفروشی می کنند، مکانی به نام سکوی ایستگاه ها را برای فروش اجناس و اقلام خود انتخاب کرده اند.

دستفروشانی که روزگاری نه چندان دور تنها در داخل واگن قطار مشغول به کار بوده و با عبور با زحمت، از سد انسان های فشرده اقدام به فروش اقلام خود می کردند، چندی است مکان بهتر، خنک تر و خلوت تری به نام سکوی ایستگاه ها را برای فروش اجناس و اقلام خود انتخاب کرده اند و این مسئله سبب شده که مترو تهران شبیه روز بازارهای سطح شهر شود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو معتقد است پای بی قانونی در این مورد می لنگد و باید مجلس قوانینی را در این مورد وضع کند!

احمدی بافنده در مورد افزایش دستفروشان در مترو و فعالیت برخی از آن ها بر روی سکوها، با بیان اینکه در مورد موضوع دستفروشی قانونی نداریم، گفت: باید مجلس شورای اسلامی با وضع قوانینی در مورد نحوه ساماندهی و برخورد با دستفروشان چارچوبی مشخص کند.

وی با بیان اینکه تهران، اولین شهر کشور است که دارای مترو است گفت: اگر فکری به حال دستفروشان مترو نشود، قطعا با راه اندازی مترو مابقی شهرها؛ دستفروشان برای همه متروهای دیگر شهرها نیز مشکل ایجاد می کنند.

احمدی بافنده با بیان اینکه در متروهای دنیا این شکل دستفروشی وجود ندارد و عوامل بازرسی مترو اختیار قضایی دارند که در صورت فعالیت دستفروشان آنها را از مترو اخراج کنند، افزود: در متروی تهران، پلیس مترو مستقر نیست و با این حال رایزنی با نیروی انتظامی برای استقرار پلیس در مترو را در دستور کار قرار داده ایم تا مأموران انتظامی به اجرایی شدن ضوابط قضایی و پلیسی در مترو کمک کنند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو با بیان اینکه در بحث دستفروشان باید موضوعات قضایی و اختیارات حل شود، تصریح کرد: نبود قانون مشخص، در برخورد با دستفروشان بسیار مشکل زا است که به نظر می رسد نمایندگان مردم در مجلس باید نسبت به تحقق این مهم اهتمام ورزند.

وی افزود: اگر واقعا دستفروشان مترو نیازمند هستند می توانند از ظرفیت های شهرداری تهران در حوزه ساماندهی آسیب دیدگان یا پروژه اشتغال زایی استفاده کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1