ویتنام به دنبال درآمد 30 میلیارد دلاری از گردشگری

30 تیر 1395 - 13:40 dsfr.ir/544w7

ویتنام به دنبال درآمد 30 میلیارد دلاری از گردشگری
vietnamtourism.com
گردشگری تایلند

مسئولان گردشگری ویتنام قصد دارند تا سال 2020 میلادی درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری را به 30 میلیارد دلار برسانند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری ویتنام اعلام کرد، قصد دارد درآمد سالانه بخش گردشگری در این کشور را تا سال 2020 میلادی به 30 میلیارد دلار و سهم این صنعت در تولید ناخالص ملی را به 10 درصد افزایش دهد.

ویتنام طی سال گذشته میلادی توانست با جذب 7.9 میلیون گردشگر بین المللی و 57 میلیون گردشگر داخلی، به درآمد 15.1 میلیارد دلاری دست یابد، این در حالیست که در نیمه ابتدایی سال جاری میلادی 4.7 میلیون گردشگر به این کشور سفر کرده اند که حاکی از رشد 21 درصد در مقایسه با سال 2015 میلادی است.

«انگویان انگوک تین»، وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری ویتنام ضمن ابراز امیداواری به جذب سالانه 14.5 میلیون گردشگر خارجی تا سال 2020 میلادی و همچنین ایجاد 3.5 میلیون شغل در بخش گردشگری عنوان کرد: این اهداف دست یافتنی هستند، چرا که ما فرصت های بیشماری برای توسعه داریم و هدف ما تنها نیمی از تعداد گردشگران تایلند است.

وی همچنین ادامه داد: بسیاری معتقدند برای دستیابی به چنین اهدافی و تبدیل ویتنام به یک کشور گردشگری در طول چهار سال آینده باید چارچوب ذهنی مسئولان تغییر کند. دولت در حال حاضر تنها با سرمایه گذاری حدود دو میلیون دلاری برای تبلیغ در حوزه گردشگری موافقت کرده که این رقم حتی کمتر از بودجه خطوط هوایی ویتنام برای تبلیغ تصویر خود است.

از سویی دیگر، «وونگ دین هو»، معاون نخست وزیر ویتنام معتقد است: برای رشد گردشگری تمرکز اصلی باید روی تغییر چارچوب ذهنی مسئولان قرار داده شود، چرا که منابع مالی تنها عنصر اولیه توسعه نیستند. هم اکنون دژ «Hue» در ویتنام سالانه 5 میلیون دلار درآمدزایی دارد، در حالی که منطقه باستانی «آنگکور» در کشور کامبوج سالانه 360 میلیون دلار و جزیره هاوایی در آمریکا سالانه 65 میلیارد دلار درآمدزایی می کند اما چرا ما اینقدر ناچیز درآمدزایی می کنیم؟

بر اساس اعلام انجمن گردشگری آسیاپاسیفیک، تنها 6 درصد از گردشگران خارجی در ویتنام برای دومین بار به این کشور باز می گردند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1