گردشگری خوراک در “رشت” شهر خلاق غذا

12 ژوئیه 2016 - 12:00 dsfr.ir/k98em

گردشگری خوراک در “رشت” شهر خلاق غذا
گیلانه
رشت شهر خلاق غذا

رشت با تنوع بیش از 170 نوع خوراک سال گذشته بعنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو به ثبت رسیده است.

گردشگری غذا مدت هاست جای خود را بین انواع مدل های گردشگری باز کرده است. کشور پرو از همین راه درآمدی میلیارد دلاری داشته و مالزی نیز این نوع گردشگری را با تخمین جذب 36 میلیون گردشگر تا سال 2020 در برنامه های پیش روی خود قرار داده است.

ایران اما با تنوع بیش از 1400 نوع غذا سهمی در این بازار ندارد. اکثر گردشگرانی که وارد ایران می شوند در ابتدا کباب را یکی از خوشمزه ترین طعم های غذا می دانند اما پس از چند بار خوردن این غذا در شهر های متعدد از منوی تکراری رستوران ها گله می کنند.

رشت با تنوع بیش از 170 نوع خوراک سال گذشته بعنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو به ثبت رسیده است. شاید رستوران های رشت از معدود رستوران های ایرانی باشد که می توانید طیف نسبتا وسیعی از غذاها و خوراک های محلی را در رستوران هایش بیابید.

اگر گردشگری خوراک را در برنامه های سفر خود جای دادید سری به رشت بزنید و وعده ای غذای محلی در  رستوران هایش از جمله رزاقی، رستوران هتل کادوس، شوری کولی ، تورنگ طلایی، نارنجستان و … نوش جان کنید.

اگر اهل گشت و گذار هستید دوری راه را به خود همواره کرده و تا روستای خمام بروید جایی که یخ در بهشت اش شما را تا دروازه بهشت روانه می کند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « برنامه ریزی سفر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1