مدیرکل راه آهن خراسان خبر داد:

برقراری ارتباط مستقیم ریلی زایران خرمشهر و ماهشهر با مشهد

7 ژوئیه 2016 - 11:00 dsfr.ir/q53e8

برقراری ارتباط مستقیم ریلی زایران خرمشهر و ماهشهر با مشهد
حسین اسماعیلی
قطار مشهد

برای سفرهای تابستانی، ارتباط مستقیم ریلی دو شهر خرمشهر و ماهشهر به مشهد برقرار می شود.

"مدیرکل راه آهن خراسان"

محمدهادی ضیایی مهر با بیان اینکه "50 درصد سفرهای ریلی کل کشور به مقصد مشهد مقدس برنامه ریزی شده است" گفت: روزانه 86 رام قطار مسافری از 26 شهر و مرکز استان ها به منظور جا به جایی 35 هزار و 600 مسافر و زائر امام رضا در هر شبانه روز در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص حمل و نقل مسافری ریلی در این استان اظهار داشت: اوج سفرهای تابستانی بعد از اتمام ماه مبارک رمضان انجام می شود و راه آهن خراسان با آمادگی کامل به استقبال سفرهای تابستانی می رود.

ضیایی مهر با اشاره به تاثیر پروژه های بهره برداری شده در دهه فجر سال گذشته با حضور رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: بهره برداری از پروژه توسعه و افزایش ظرفیت راه آهن مشهد به منظور افزایش سه سکو و شش خط پذیرش و اعزام موجب شد، تعداد سکوها به هفت عدد و خطوط پذیرش و اعزام به 13 خط افزایش یابد. همچنین با بهره برداری از پروژه سیستم بلک میانی ATC (هوشمند سازی ترافیک) با اعتباری حدود 300 میلیارد تومان، ظرفیت مسیر راه آهن تهران-مشهد به دو برابر و در خوشبینانه ترین حالت به 3.2 برابر افزایش می یابد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از ابتدای سال 95 تا کنون تاخیر از مبدا مشهد به سایر نقاط کشور با 89 درصد کاهش از متوسط سه دقیقه به 21 ثانیه در هر قطار نزول یافته است و برای قطارهای ورودی به ایستگاه مشهد نیز شاهد کاهش 37 درصدی بوده ایم.

مدیرکل راه آهن منطقه خراسان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در بخش ناوگان و ورود قطارهای پنج ستاره خاطرنشان کرد: مدت مشابه سال گذشته قطارهای پنج ستاره در ناوگان ریلی نبودند و امسال برای افزایش رفاه حال مسافران درسه سطح آماده خدمات رسانی هستند. البته قطارهای پنج ستاره از نظر واگن هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند بلکه سطح خدمات آن ها با یکدیگر متفاوت است به همین خاطر نرخ بلیت این قطارها با توجه به سطح خدمات آن ها از 120 هزار تومان شروع و حداکثر به 210 هزار تومان می رسد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1