برگزاری دوره آموزشی «باستان شناسی برای کودکان» در کاخ نیاوران

4 ژوئیه 2016 - 15:30 dsfr.ir/fk4vr

برگزاری دوره آموزشی «باستان شناسی برای کودکان» در کاخ نیاوران
روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران
دوره باستان شناسی برای کودکان در کاخ نیاوران

همزمان با فصل تابستان، دوره آموزشی «باستان شناسی برای کودکان» در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در این دوره کاوش مجازی، شبیه سازی باستان شناسی زیر آب، کشاورزی باستانی، سفال گری به روش مردم باستان، مرمت اشیاء، شناخت داستان انسان، ساخت ابزارسنگی، لایه نگاری تپه های باستانی، سیر اندیشه و خط در جهان، ساخت مهر و سکه و لوح های گلی به کودکان آموزش داده می شود.

دوره آموزش خلاق باستان شناسی برای کودکان در دو گروه سنی 7 تا 9 و 10 تا 13 سال از تاریخ 16 مرداد تا 31 شهریور برگزار می شود که هر کارگاه شامل دو بخش کار در منزل و کار در کلاس است.
آموزش غیرمستقیم باستان شناسی با هدف ایجاد دغدغه ی حفظ و نگهبانی میراث فرهنگی در کودکان، امکان سنجی افزایش هوش استدلالی کودکان از طریق آموزش های خلاق و روش ها و تئوری های باستان شناختی، ایجاد هویت اجتماعی و افزایش اعتماد به نفس و تهیه ی شناسنامه ی فردی و شناخت تاریخ ایران و داستان انسان از آغاز تا امروز از جمله اهداف برگزاری این دوره است.

تهیه شناسنامه ی فردی و اجتماعی، سفال گری ابتدایی و نقاشی روی سفال، ابزار سازی سنگی و آشنایی با اولین دست ابزارهای انسان، آشنایی با کشاورزی ابتدایی، لایه نگاری و شبکه بندی باستان شناختی مجازی با ساخت کولاژ، آشنایی با تاریخ تطور انسان از انسان نخستین تا انسان امروزی با اجرای نمایش و قصه خلاق، مرمت اشیاء باستانی و نقاشی از ابتدا تا امروز و نقش آن در تطور فرهنگی جوامع از جمله مفاد آموزشی دوره یاد شده می باشد.

موزه و موزه داری، سیر اندیشه و خط در ایران از ابتدا تا پایان دوره تاریخی و ساخت تبلت های گلی، ساخت مهر و سکه و داستان مالکیت و تجارت در جوامع باستان و نقش آن در دنیای امروز و کاوش مجازی و شبیه سازی باستان شناسی زیر آب دیگر مواردی هستند که کودکان در این دوره با آن ها آشنا می شوند.

گفتنی است در پایان دوره، نمایشگاهی از آثار کودکان در محل موزه برپا و گواهی نامه ای نیز از طرف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به شرکت کنندگان اعطا می شود که از این تاریخ، به عنوان حافظ کوچک میراث فرهنگی ایران به شمار می آیند.

علاقه مندان جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره های 22282020، 22282050 و 09307302762 تماس حاصل فرمایند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1