رشد سهم گردشگری ماه رمضان در گردشگری حلال از 2030

30 ژوئن 2016 - 10:00 dsfr.ir/fz7an

رشد سهم گردشگری ماه رمضان در گردشگری حلال از 2030
zoodfood.com
برپایی بازارهای رمضان همزمان با ماه رمضان در مالزی

حجم گردشگری حلال در منطقه خلیج فارس، از سال 2023 و با سفر مسلمانان در ماه رمضان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی به نقل از گزارش MasterCard and CrescentRating، امارات، عمان و دیگر کشورهای عضو منطقه شورای همکاری خلیج فارس تا سال 2023 شاهد افزایش گردشگری حلال با اتکای سفر مسلمانان در ایام ماه رمضان خواهند بود.

این گزارش با اشاره به خنک شدن هوا در ماه های رمضان طی سال های آینده که از 2023 به بعد خواهد بود، اعلام کرد کشورهای منطقه خلیج فارس به مقصد برتر کشورهای گرم تر مسلمان مبدل می شوند و کشورهای اسلامی دیگر همانند اردن، مصر، مراکش و تونس نیز از این شرایط بهره مند خواهند شد. این گزارش یادآور شده که مالزی همچنان تا سال 2026، به عنوان مقصد برتر مسلمانان در ماه های رمضان آینده جایگاه خود را حفظ خواهد کرد.

فاضل بهاردین، مدیر موسسه CrescentRating & HalalTrip، در اظهاراتی پیرامون همین مساله گفته است: «سفر مسلمانان در ماه رمضان واقعیتی است که می تواند در بازاریابی مقصدهای گردشگری و نیز برنامه ریزی استراتژیک مقامات گردشگری کشورهای اسلامی نقش موثری داشته باشد.»

این تحقیقات که بر اساس تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده از 50 مقصد جهانی انجام شده، بر سه مولفه مهم یعنی میانگین دما، مدت زمان روز و شاخص جهانی سفرهای مسلمانان در 2016 استوار بوده است.

افزایش شمار زائران خانه خدا به عربستان سعودی، افزایش سفرهای تجاری، افزایش تمایل به گذراندن اوقات فراغت با خانواده در ماه رمضان، تجربه رمضان در محیط های طبیعی و فضاهای فرهنگی مختلف، افزایش تمایل به برگزاری مراسم عید با خانواده و شدت گرما و شرایط آب وهوایی در اوقات ماه رمضان، مهم ترین شاخص هایی بوده اند که در این بررسی ها مورد توجه قرار گرفته اند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1