معاون رئیس جمهور خبر داد:

پیش بینی ایجاد 140 هزار شغل در طرح ویژه اشتغال گردشگری و صنایع دستی

25 ژوئن 2016 - 10:00 dsfr.ir/529a6

پیش بینی ایجاد 140 هزار شغل در طرح ویژه اشتغال گردشگری و صنایع دستی
میراث آریا
مسعود سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

طرح ویژه اشتغال دو ساله در بخش گردشگری و صنایع دستی را به شورای اشتغال ارسال کردیم تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت های این بخش 140 هزار شغل را در سال های 95و 96 ایجاد کنیم.

"رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری"

مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه رونمایی از طرح جامع فرهنگی، ورزشی و گردشگری قشم در جمع خبرنگاران افزود: این طرح با تسهیلات 5 هزار و 400 میلیارد تومانی اجرایی می شود که می تواند هم برای حل مشکلات اشتغال کشور و هم برای به بهره برداری رساندن طرح های نیمه کاره بخش گردشگری، کمک کننده باشد.

وی با بیان اینکه در سه سال گذشته رونقی در گردشگری ایران ایجاد شده است، گفت: رشد گردشگری دنیا در سال های 2013 و 2014 به طور متوسط 4 و 6 دهم درصد و در اروپا 3 درصد بود اما این رشد در ایران 12 درصد و 3 برابر میانگین جهانی بوده است.

سلطانی فر افزود: هزار و 752 طرح در بخش گردشگری، تأسیسات، هتل ها، هتل آپارتمان ها و دیگر امکانات مربوط به این بخش توسط بخش خصوصی در حال اجراست که از این میزان 820 طرح شامل هتل های 1 تا 5 ستاره و هتل آپارتمان ها با پیشرفت فیزیکی 5 تا 95 درصد است.

وی گفت: اگر بتوانیم حدود 4 هزار میلیارد تومان به این بخش اختصاص دهیم در سال های 95 و 96 می توانیم حدود نیمی از این هتل ها را به بهره برداری برسانیم و بقیه طرح ها را می توانیم تا پایان دولت دوازدهم تکمیل کنیم که 2 برابر آن چیزی است که در تاریخ هتل سازی کشور تا سال 92 ساخته شده است.

رئیس سازمان گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی افزود: اجرای طرح های متعدد گردشگری نشان می دهد بخش خصوصی و منابع مختلف مردمی به این سمت سوق پیدا کرده است به طوری که بسیاری از سرمایه گذارانی که در دیگر بخش ها فعال بودند با درک صحیح از بخش گردشگری اکنون به سرمایه گذاری در این بخش متمرکز شده اند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1