در دیدار رئیس کل بانک مرکزی با معاون رئیس جمهور تاکید شد؛

نظام بانکی به کمک توسعه گردشگری می آید

22 ژوئن 2016 - 10:00 dsfr.ir/5g5pe

نظام بانکی به کمک توسعه گردشگری می آید
میراث آریا
دیدار رئیس کل بانک مرکزی با رئیس سازمان میراث فرهنگی

در دیدار رئیس کل بانک مرکزی با رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بر اهمیت صنعت گردشگری در اشتغال آفرینی، فقرزدایی و توسعه اقتصادی بر گسترش زمینه های همکاری میان نظام بانکی و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این دیدار که صبح روز 1 تیرماه برگزار شد، مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن ارایه توضیحاتی در مورد رتبه گردشگری ایران در سطح جهانی و برخورداری ایران از استانداردهای بین المللی گردشگری پیشنهاد کرد جلسات بیشتر با حضور مدیران عامل بانک ها برگزار شود تا زمینه همکاری و حمایت نظام بانکی از صنعت گردشگری و صنایع دستی بیش از پیش فراهم شود.

سلطانی فر، صنعت گردشگری را به عنوان یکی از پر درآمدترین بخش های اقتصادی در دنیا مطرح کرد و افزود: طبق گزارش سازمان جهانی گردشگری، صنعت گردشگری عامل اصلی احیای اقتصاد جهانی شناخته می شود به طوری که یکی از مهمترین زمینه سازان برای ایجاد شغل، کاهش فقر، حفاظت از محیط زیست و ایجاد صلح و تعاملات میان فرهنگ های مختلف است.

همچنین ولی اله سیف در این دیدار با اشاره به موقعیت استثنایی کشور در حوزه گردشگری و اهمیت آن در توسعه کشور گفت: بانک مرکزی برای صنعت گردشگری کشور اولویت خاصی قایل است و آمادگی دارد در بخشنامه ای که اخیرا در رابطه با ارایه تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط به شبکه بانکی ابلاغ کرده تا جایی که می تواند یاری رسان این صنعت باشد.

رییس کل بانک مرکزی در مورد گسترش روابط بین المللی و تاثیر آن بر صنعت گردشگری کشور، گفت: گسترش تعاملات بین المللی پس از برجام زمینه حضور بیشتر گردشگران خارجی را در کشور فراهم کرده و لازم است به زیرساخت و بناهای مورد نیاز صنعت گردشگری در کشور توجه ویژه ای شود.

سیف یکی از ظرفیت های جدید اقتصاد ایران برای سرمایه گذاری را صنعت گردشگری دانست و گفت: در حال حاضر با توجه به ظرفیت های وسیع تاریخی، فرهنگی و طبیعی، کشور ایران می تواند به عنوان قطب گردشگری در خاورمیانه و آسیا باشد و توجه به این حوزه، از ضرورت های اصلی است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 8 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1