رونمایی از لوکس ترین بوئینگ خصوصی

21 ژوئن 2016 - 14:00 dsfr.ir/6s9ss

رونمایی از لوکس ترین بوئینگ خصوصی
airliners.net
جت خصوصی بوئینگ 787

کمپانی بوئینگ در پروژه ای کم نظیر هواپیماهای مسافربری را به جت خصوصی-تجاری تبدیل کرده است که بی شک جزو لوکس ترین هواپیماهای خصوصی است.

بوئینگ 7-787 BBJ از دامنه پرواز 9800 مایلی (15771 کیلومتر) حتی در شرایطی که 40 مسافر، بار و سوخت را حمل می کند، برخوردار است. با مدت زمان پرواز حدود 17 ساعت، این هواپیما قادر است تقریبا به هر مقصدی در جهان دسترسی داشته باشد.

از زمان آغاز تا پایان پروژه، شرکت مدیریت هوانوردی کسترل، بر روند ساخت این جت خصوصی بوئینگ 787 نظارت داشته است. اگرچه چندین فروند بوئینگ 787 از حالت مسافربری به جت خصوصی تغییر کاربری داده شده اند اما این برای نخستین بار است که یک فروند «دریم لاینر» به صورت اختصاصی برای برنامه جت تجاری بوئینگ (BBJ) ساخته می شود.

این جت خصوصی صد و چهل و سومین دریم لاینری بوده است که از خط تولید کارخانه بوئینگ خارج شده و نخستین پرواز خود را در دسامبر 2013 انجام داده است. این هواپیما در ژانویه 2014 به شرکت کسترل تحویل داده شده بود.

از آنجایی که تا پیش از این ساخت یک جت خصوصی 787 واقعی صورت نگرفته بود، کسترل با همکاری استودیو طراحی پیرژان و شرکت گرین پوینت تکنولوژیز طراحی و مهندسی فضای داخلی هواپیما را از صفر انجام داده است.

شکل گیری فضای داخلی این هواپیما یک سال برای مهندسی و یک و سال و نیم دیگر برای ساخت و نصب زمان برده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1