رئیس هیات مدیره کانون راهنمایان گردشگری کشور خبر داد

تعاونی راهنمایان گردشگری راه اندازی شد

18 ژوئن 2016 - 13:30 dsfr.ir/uz2v6

تعاونی راهنمایان گردشگری راه اندازی شد
آرزو صابری
راهنمایان گردشگری جزیره کیش

رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور از تاسیس تعاونی راهنمایان با نام کسرا خبر داد.

آرش نورآقایی گفت: «این تعاونی مختص راهنمایان نیست و تنها ابتکار عمل آن با کانون است. از این رو تمامی فعالان گردشگری می توانند به عضویت این تعاونی درآیند.»

وی اصلی ترین هدف راه اندازی این تعاونی را ایجاد فضای کسب درآمد در ایام غیر اوج سفر برای فعالان این عرصه عنوان کرد و افزود: «از آنجایی که گردشگری، صنعتی فصلی است و به شدت از این موضوع تاثیر می پذیرد، ما درصدد هستیم از این طریق ساختاری ایجاد کنیم که راهنمایان گردشگری و دیگر فعالان این صنعت بتوانند در ایامی که فصل اوج سفر محسوب نمی شود نیز از این طریق درآمدزایی کنند.»

به گفته وی، طبق اساسنامه این تعاونی تازه تاسیس، اعضای آن می توانند به احیای اماکن تاریخی و تغییر کاربری آن نیز بپردازند و بیشتر در نظر دارند در مناطق محروم و کم بازدیدتر این اقدام را صورت دهند. همچنین این تعاونی در خصوص ترویج صنایع دستی مناطق محروم نیز فعالیت های اقتصادی را شکل خواهد داد.

رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور همچنین تاکید کرد: «تشکل راهنمایان حالا بعد از قریب به 10 سال به این میزان از پختگی رسیده است که فعالیتی اقتصادی را در این قالب پیش ببرد و در چارچوب توسعه پایدار قدم بردارد.»

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1