بنای شگفت انگیز «اویی» باید به جهانیان معرفی شود

18 ژوئن 2016 - 09:30 dsfr.ir/ga4om

بنای شگفت انگیز «اویی» باید به جهانیان معرفی شود
oyi.ir
شهر زیرزمینی نوش آباد

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از شهر زیرزمینی «اویی» نوش آباد و دیگر آثار تاریخی و گردشگری این شهر دیدن کرد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا؛ مسعود سلطانی فر عصر جمعه در بازدید از شهر زیرزمینی اویی اظهار کرد: از این که برای اولین بار از این مجموعه زیبا، عجیب و شگفت انگیز دیدن می کنم خوشحالم و این اثر تاریخی و بی نظیر می تواند تحولی بزرگ در حوزه گردشگری منطقه ایجاد کند.

وی افزود: این اثر 1500 ساله بخشی از هویت فرهنگی و تاریخی کشور عزیزمان ایران است که تبیین کننده نحوه زندگی، ارتباطات و مواجهه با مشکلات مردم آن زمان است.

وی با ابراز خوشحالی از استقبال بی نظیر گردشگران از این مجموعه تاریخی تصریح کرد: باید تمام تلاش مان را بکار بگیریم تا با معرفی این مجموعه به دنیا، شاهد ورود بیشتر گردشگران خارجی برای بازدید از این اثر زیبا باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با رویکرد دولت تدبیر و امید برای رونق گردشگری و افزایش اعتبارات در حوزه گردشگری بتوانیم با حمایت های خود این آثار را به جایگاه واقعی اش برسانیم.

شهر زیرزمینی «اویی» نوش آباد شهری سه طبقه و کاملا دست ساز و بزرگ ترین شهر زیرزمینی دستکن جهان و از بزرگ ترین سازه های بشر قدیم است که در سال 1383 کشف شد.

شهر زیرزمینی اویی مربوط به دوره ساسانیان و جزو پنج شهر دستکن جهان از جمله مقصدهای گردشگری در شهر نوش آباد از توابع شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1