گردشگری در ماه مهمانی خدا

12 ژوئن 2016 - 15:00 dsfr.ir/n10n8

گردشگری در ماه مهمانی خدا
zoodfood.com
برپایی بازارهای رمضان همزمان با ماه رمضان در مالزی

فعالان صنعت گردشگری از هر رویداد فرهنگی، هنری، تاریخی، ملی و یا مذهبی برای جذب گردشگران بیشترین استفاده را می برند و با برنامه ریزی حساب شده این رویدادها را به عنوان جاذبه های گردشگری به گردشگران معرفی و عرضه می کنند.

ماه مبارک رمضان یکی از این رویدادهای مهم دینی است که با توجه به مدت طولانی و یک ماهه آن پتانسیل بسیار خوبی برای جذب گردشگران مسلمان و یا حتی غیر مسلمان را دارا است.

با توجه به تقارن ماه مبارک رمضان با فصل بهار که فصل پر رفت و آمد گردشگران است، می توان با برنامه ریزی مناسب و برپایی نمایشگاه ها و جشنواره های رمضانی در تشویق و ترغیب گردشگران به سفر در ماه رمضان موفق عمل کرد. کاری که امروزه کشورهای مسلمان پیشرو در صنعت گردشگری مانند مالزی، ترکیه و دوبی انجام می دهند.

به عنوان مثال برپایی جشنواره سفره های افطاری که از انواع و اقسام خوردنی های محلی و مرسوم در این ماه است تا نمایشگاه های کتب قرآنی و اسلامی و برپایی جشن های دینی و همخوانی های عظیم قرآن و تواشیح و ...که همگی می توانند به عنوان یک جاذبه سهم مهمی در جذب گردشگران مسلمان داشته باشند.

حال و هوای روحانی و معنوی این ماه مبارک برای گردشگران غیر مسلمانی که علاقه مند به آشنایی با فرهنگ دینی و مراسم مذهبی و آداب و رسوم مردم در این ماه هستند هم خالی از لطف که نیست، هیچ بلکه زیبایی های خاص خود را دارد.

و اما در بعد گردشگری داخلی با توجه به تقارن تعطیلی مدارس با ماه مبارک رمضان، برنامه ریزی ده روزه برای سفر به یکی از شهرهای مذهبی مانند قم نیز از دیرباز در بین ایرانیان مرسوم بوده که در این مدت هم فراغتی از مشغله های زندگی داشته باشند و هم بتوانند روزه های خود را درست و بجا ادا کنند و از برکات این ماه بهره های معنوی دلچسب تری ببرند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1