حراج جاذبه گردشگری تاریخی به قیمت 2 میلیون دلار

12 ژوئن 2016 - 14:00 dsfr.ir/il5ti

حراج جاذبه گردشگری تاریخی به قیمت 2 میلیون دلار
ایسنا
معدن راگ لس در «نیوانگلند» آمریکا

سایت گردشگری تاریخی در «نیواینگلند» آمریکا به قیمت دو میلیون دلار به فروش می رسد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، یک معدن در «نیوانگلند» که از جاذبه های تاریخی این منطقه با قدمتی بیش از 200 سال است، به قیمت دو میلیون دلار به حراج گذاشته شده است.

این معدن که فلز «طلق» یا «میکا» و دیگر عناصر معدنی از آن استخراج می شده، 213 سال قدمت دارد و از سال 1963 به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری «نیوانگلند» شناخته می شود. معدن «راگ لس» که 235 هکتار مساحت دارد، شامل یک موزه کوچک، مغازه فروش سوغاتی و تونل ها و غارهایی است که آن را به قدیمی ترین و بزرگ ترین معدن در نوع خود در ایالات متحده آمریکا تبدیل می کند.

مالک این معدن فردی 90 ساله به نام «ژرالدین سیرلس» است. همسر او این ملک را در سال 1960 به امید ادامه کار استخراج، به قیمت 20 هزار دلار خریداری کرد. اما پس از این که پلیس فدرال آمریکا کمک هزینه به فعالیت های این چنینی را قطع کرد، این زوج تصمیم گرفتند معدن شان را به مکانی برای بازدید عموم تبدیل کنند. از آن زمان افراد مختلف از جمله گروه های دانش آموزی طی ماه های می تا اکتبر از این جاذبه تاریخی دیدن می کنند.

به گزارش نیویورک پست، این معدن در اصل، سال 1803 توسط «سم راگ لس» کشف شد. او سال ها این کشف را نزد خود پنهان نگه داشت و به صورت مخفیانه ذخایر «طلق» آن را به «پورتسموث» انتقال می داد. تا اوایل دهه 1930، 12 میلیون فلز معدنی از این معدن استخراج شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1