با ارائه بلیت های الکترونیکی؛

بلیت کاغذی موزه ها دیگر به صورت انبوه چاپ نمی شود

8 ژوئن 2016 - 17:30 dsfr.ir/ka7kl

بلیت کاغذی موزه ها دیگر به صورت انبوه چاپ نمی شود
مهر
بلیت های کاغذی تخت جمشید

بلیت های کاغذی موزه های کشور به دلیل اجرایی شدن بلیت های الکترونیکی دیگر به صورت انبوه چاپ نمی شود مگر برای موزه های استان.

به گزارش خبرگزاری مهر، موزه های کشور قرار است به سیستم بلیت های الکترونیکی متصل شوند. به این ترتیب تهیه بلیت برای همه بازدیدکنندگان الکترونیکی انجام می شود. این طرح از مدت ها پیش در دستور سازمان میراث فرهنگی قرار داشت اما تنها برخی از موزه ها از جمله کاخ موزه های تهران این طرح را اجرا کردند تا اینکه اکنون هر سه کاخ موزه تهران و موزه ملی بلیت الکترونیکی صادر کرده و روند فروش بلیت های کاغذی را متوقف کرده اند با این حال در گیت های ورودی می توان هنوز تعدادی بلیت کاغذی مشاهده کرد که در انبار موزه ها باقی مانده است.

با این وجود اولویت فروش بلیت با بلیت های الکترونیکی است. اما هنوز موزه های استانی از این سیستم برخوردار نیستند و برای آنها در تهران بلیت کاغذی فروخته می شود همان بلیت هایی که بیشترشان نقش تخت جمشید را داشتند و هیچ تنوعی در آنها مشاهده نمی شد. روی این بلیت های کاغذی هنوز که هنوز است نرخ 500 تومانی و 1000 تومانی مشاهده می شود و هر بازدید کننده باید یک دسته از آن کاغذها را خریداری و به موزه تحویل دهد.

در این باره، محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه های کشور گفت: کاخ موزه های تهران به سیستم الکترونیکی متصل شده اند اما اجرای این سیستم برای همه موزه های تهران و موزه های کشور زمان می برد. با این وجود بلیت جدیدی چاپ نمی شود مگر آنکه بلیت های قدیمی فروخته شود.

کارگر ادامه داد: تا زمانی که همه موزه های کشور به سیستم بلیت های الکترونیکی متصل شوند تنها تعداد محدودی بلیت به صورت متمرکز در تهران چاپ و به شهرهای دیگر ارسال خواهد شد. اکنون اگر موزه هایی که به سیستم الکترونیکی متصل شده اند، اشکالی در صدور بلیت داشته باشند، در صورت اضطرار از بلیت های کاغذی استفاده خواهند کرد.

کارگر در حالی از الکترونیکی شدن موزه ها خبر می دهد که هنوز کاخ موزه های تهران که قرار بود پایلوت این طرح شوند، در سایت خود امکان رزرو بلیت اینترنتی را ندارد و هر بازدید کننده باید شخصا مراجعه کرده و از گیت ورودی بلیت الکترونیکی را خریداری کند بلیتی که روی یک تکه کاغذ بزرگ مشخصات بلیت نوشته شده است.

مسئولان فروش بلیت در این کاخ موزه ها به خبرنگار اعلام می کنند که در حال حاضر سایت بلیت الکترونیکی موزه فعال نشده است و از آنجا که بلیت کاغذی نیز به صورت محدود در اختیارمان قرار می گیرد باید حضوری مراجعه کرده و پرینت بلیت را در اختیار بازدیدکننده قرار دهیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1