تا سال 2021 محقق می شود:

درآمد 20 میلیارد یورویی یونان از گردشگری

8 ژوئن 2016 - 16:20 dsfr.ir/tj6cm

درآمد 20 میلیارد یورویی یونان از گردشگری
pamtours.gr
آکروپلیس یکی از جاذبه های دیدنی و محبوب شهر آتن

یونان میزبانی 35 میلیون گردشگر و کسب درآمدی 20 میلیارد یورویی تا سال 2021 را برای خود هدف قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، کنفدراسیون گردشگری یونان هدف بزرگی که شامل میزبانی 35 میلیون گردشگر و درآمدی 20 میلیارد یورویی از این بخش تا سال 2021 می شود را برای خود تعیین کرده است.

این هدف گذاری در نخستین کنفرانس گردشگری یونان که هفته گذشته در آتن برگزار شد صورت گرفت. یکی از مقامات یونانی این آمار ایده آل را در صورتی دست یافتنی دانست که میزان سرمایه گذاری در این بخش به دو میلیون یورو در سال افزایش پیدا کند، بخش خصوصی 80 درصد و دولت 20 درصد در صنعت گردشگری سهم داشته باشند.

یونان از سال 2009 تا 2013 بحران اقتصادی شدیدی را پشت سر گذاشت و گردشگری این کشور در این مدت شاهد آسیب های زیادی بود. براساس گزارشات منتشر شده، 40 درصد هتل های این کشور وضعیت بسیار بدی دارند و نجات آن ها تقریبا غیرممکن است.

به گزارش تورنوس نیوز، آمارهای مربوط گردشگری داخلی یونان هم طی دوره بحران اقتصادی افت شدیدی کرده؛ درآمد این بخش از سه میلیارد و 200 میلیون در سال 2008 به یک میلیارد و 400 میلیون یورو در سال 2014 کاهش پیدا کرد. این وضعیت به شدت بر مناطقی که فاقد زیرساخت های مناسب، محصولات و ابزار تبلیغاتی بوده اند تاثیر منفی گذاشت.

در این نشست گردشگری همچنین عنوان شد: یونان باید کمک های مالی بیشتری از اتحادیه اروپا دریافت کند و آن ها را در بخش های کوچک و بزرگ صنعت گردشگری هزینه کند تا زیرساخت های مناسب و در نتیجه اشتغال زایی در این کشور تقویت شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1