ثبت 11 اثر جدید میراث فرهنگی گلستان در فهرست آثار ملی

30 می 2016 - 15:50 dsfr.ir/to7gz

ثبت 11 اثر جدید میراث فرهنگی گلستان در فهرست آثار ملی
gorgan.ir
خانه تاریخی تقوی ها گرگان

11 اثر دیگر از آثار میراث فرهنگی گلستان، با تایید در شورای عالی سیاست گذاری ثبت آثار ملی، در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: با توجه به طی مراحل تشریفات قانونی لازم در جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری ثبت آثار کشور، 11 بنای تاریخی گلستان به آثار ثبتی این استان افزوده شد.

ابراهیم کریمی در ادامه به این آثار اشاره کرد و افزود: خانه مقصودلو در سرخنکلاته، خانه های شیرنگی و قدس مفیدی و خانه دیلمی و خراسانی و دبستان فلسفی در گرگان و خانه خواجوی در شاهکوه و خانه درویشی در بندر گز و خانه میرکاظمی در کردکوی و دانشکده منابع طبیعی و قدمگاه خواجه خضر گرگان از آثار ثبت شده ملی هستند.

وی بیان کرد: پیش از این 666 اثر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده بودند که با ثبت این آثار، تعداد آثار ثبتی استان گلستان، به 677 اثر رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان اظهار امیدواری کرد: با ثبت آثار باستانی و تاریخی این استان در فهرست آثار ملی کشور، ضمن معرفی اهمیت این آثار ارزشمند، تمدن دیرینه و کهن این سرزمین بیش از پیش مطرح و معرفی شده و گام های ارزنده‌ای جهت حفظ و احیای این مواریث ارزشمند استان برداشته شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1