سلطانی فر در مراسم افتتاح هتل در کردستان:

عملیات اجرایی 800 هتل و هتل آپارتمان در کشور در حال انجام است

30 می 2016 - 15:00 dsfr.ir/r22b6

عملیات اجرایی 800 هتل و هتل آپارتمان در کشور در حال انجام است
آخرین خبر
هتل پنج ستاره لاله در شهر بانه

عملیات اجرایی 800 هتل و هتل آپارتمان در کشور در حال انجام است

معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دولت قدم های مثبتی برای توسعه کشور برداشته است و در راستای تحقق اهداف توسعه ای خود از سرمایه گذاران داخلی و خارجی استقبال و حمایت می کند.

مسعود سلطانی فر روز دوشنبه در آیین افتتاح هتل لاله شهرستان بانه افزود: دولت در راستای تحقق برنامه های خود با مشکلات عدیده ای روبرو است اما با تلاش و همت مضاعف برای تحقق این برنامه ها تلاش جدی می کند.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: كار دولت در بخش گردشگری عمدتا حاكمیتی است و تصدی امور در این بخش بر عهده بخش خصوصی است، رشد گردشگری در ایران در دو سال اخیر 12 درصد بوده است و شاهد عملیات اجرایی بیش از 800 هتل و هتل آپارتمان هستیم.

وی به تلاش دولت برای به نتیجه رساندن مذاکرات هسته ای نیز اشاره کرد و گفت: این موضوع تاثیر مثبتی بر اقتصاد کشور خواهد داشت. وی همچنین به حمایت دولت از سرمایه گذاری در بخش گردشگری نیز اشاره کرد و گفت: اکنون 170 هتل سه و چهار ستاره بخش خصوصی در سطح کشور با حمایت دولت از طریق اعطای تسهیلات بانکی در دست ساخت است و تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین به امنیت پایدار در کشور اشاره کرد و با اعلام اینکه این امنیت زیربنای اصلی توسعه است گفت: امنیت پایدار حاکم بر کشور منجر به گرایش گردشگران خارجی به سمت ایران شده است.

سلطانی فر همچنین به جاذبه های زیبای گردشگری استان کردستان نیز اشاره کرد و افزود: از سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های گردشگری در کردستان استقبال و حمایت می کنیم و در نظر داریم صنعت توریسم را در کردستان به منظور درآمدزایی بیشتر تقویت نماییم.

وی همچنین با اشاره به مرزی بودن کردستان و اینکه اقتصاد استان بر مبنای فعالیت های مرزی است گفت: دولت به دنبال سامان دادن فعالیت های اقتصادی در قالب کولبری در بازارچه های مرزی است.

وی به سفر رییس جمهوری به استان کردستان در سال جاری اشاره کرد و گفت: خوشبختانه مصوبات سفرهای رییس جمهوری در استان های کشور محقق شده و این سفرها تاثیر بسزایی در توسعه و آبادانی کشور داشته است.

مسعود سلطانی فر امروز دوشنبه 10 خرداد به منظور افتتاح پنچ پروژه و بازدید از چهار پروژه به شهرستان بانه سفر کرده است.

هتل لاله بانه در زمینی به مساحت دو هزار و 670 متر مربع و زیربنای 17هزار و 500 متر مربع در 12 طبقه و با مشارکت بانک ملی ساخته شده است. این هتل دارای 270 تخت، 12 سوئیت و 79 اتاق است و عملیات ساخت آن از سال 88 آغاز و امسال به اتمام رسید.

هتل لاله دارای استخر و سونا، پارکینگ، سالن صبحانه، لابی، کافی شاپ، کافی نت، فروشگاه های صنایع دستی و برند، رستوران گردان و روباز و سالن مراسمات و همایش است. برای ساخت این هتل 303 میلیارد ریال هزینه شده که از این میزان 153 میلیارد ریال آن توسط بانک ملی در قالب تسهیلات و 150 میلیارد ریال نیز توسط سرمایه گذار تامین شده است.

شهرستان بانه در 242 کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1