پيشنهاد برقراری پرواز مستقیم بین ایران و پرتغال

30 می 2016 - 10:40 dsfr.ir/ax1s1

پيشنهاد برقراری پرواز مستقیم بین ایران و پرتغال
wikimedia.org
فرودگاه لیسبون پورتلا

وزیر مشاور در امور بین الملل وزارت خارجه کشور پرتغال با اشاره به طرح پیشنهاد برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور ایران و پرتغال خواستار تدوین چارچوبی برای توسعه همکاری های بخش های خصوصی دو کشور شد.

به گزارش شادا، جرج کوستا اولیویرا در دیدار با "محمد خزاعی" که در محل وزارت اقتصاد برگزار شد، از ابراز تمایل شرکت های پرتغالی برای سرمایه گذاری در ایران خبر داد.

این گزارش حاکی است، رئیس سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی کشورمان طی سخنانی در این دیدار، بر عزم جدی دولت ایران برای توسعه همکاری های دوجانبه ایران و پرتغال به عنوان شرکای قدیمی تاکید کرد.

خزاعی در همین راستا، مذاکره و امضای تفاهم نامه های اجتناب از مالیات مضاعف و توسعه همکاری های گمرکی و حمایت از سرمایه گذاری های دو جانبه دو کشور را تسهیل کننده روابط ایران و پرتغال در آینده خواند.

وی گفت: با بیان اینکه آخرین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پرتغال 14 سال قبل تشکیل شده است، بر لزوم آشنایی هر چه بیشتر بخش های خصوصی دو کشور با یکدیگر تاکید کرد.

خزاعی با اشاره به تردید برخی بانک های بین المللی برای مراوده با جمهوری اسلامی ایران و بیانیه اخیر وزاری خارجه کشورهای غربی مبنی بر تشویق و بلامانع بودن این نوع از همکاری ها، عدم آشنایی بانک های غربی با سیستم بانکی ایران را یکی دیگر از دلایل احتیاط آن ها برای توسعه روابط کارگزاری با کشورمان خواند.

رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران با بیان اینکه، ما بانک های بزرگی داریم که آماده همکاری با بانک های پرتغالی هستند، تصریح کرد: متاسفانه تصویری که رسانه های بین المللی از ایران ارائه میدهند، با آنچه واقعا در ایران اتفاق می افتد متفاوت است.

این گزارش حاکی است، وزیر مشاور و معاون امور بین الملل وزارت خارجه کشور پرتغال نیز طی سخنانی در این دیدار، ضمن اعلام آمادگی کشور متبوع خود برای توسعه همکاری های دو جانبه با ایران، خواستار تدوین چارچوبی برای توسعه همکاری های بخش های خصوصی دو کشور شد.

مقام پرتغالی با طرح پیشنهاد برقراری پرواز مستقیم بین دو کشور ایران و پرتغال، این امر را تسهیل کننده توسعه همکاری های اقتصادی دو کشور خواند.

گفتنی است در این دیدار ابعاد مختلف همکاری های اقتصادی در حوزه های بانکی، سرمایه گذاری ،توریسم و تجارت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1