کشف اولین گالری هنری در تاریخ

25 می 2016 - 14:40 dsfr.ir/5l144

کشف اولین گالری هنری در تاریخ
دیلی میل
نقاشی های روی دیواره غار «آکسورا» در شمال اسپانیا

باستان شناسان موفق شدند تعدادی زیادی غارنگاره را به قدمت 14 هزار و 500 سال در اسپانیا پیدا کنند که ممکن است قدیمی ترین در نوع خود باشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، پیدا شدن مجموعه بزرگی از غارنگاره های متعلق به 12 هزار تا 14 هزار سال پیش در اسپانیا، باستان شناسان را به سمت کشف قدیمی ترین گالری هنری تاریخ بشر سوق می دهد.

تعداد این نقاشی ها که روی دیواره غار «آکسورا» در شمال اسپانیا کشیده شده، حداقل 70 عدد گزارش شده است. این غار در 50 کیلومتری شهر بیلبائو در ایالت باسک واقع است. تصور می شود این آثار که در مساحت 100 متری از این غار کشیده شده اند، اواخر دوره پارینه سنگی یعنی 14 هزار و 500 سال پیش خلق شده باشند. این عصر از 40 هزار سال پیش شروع شد و تا 10 هزار سال پیش ادامه داشت.

این غارنگاره ها تصاویری از حیوانات مختلف از جمله گاومیش، اسب، بز، گوزن و ... را نشان می دهد. یکی از این نقاشی ها گاومیش کوهان دار آمریکایی است که نیزه هایی به پشتش فرو رفته است.

به گزارش دیلی میل، در دوره پارینه سنگی انسان ها به پیشرفت های قابل توجهی در زمینه فرهنگی دست پیدا کردند؛ آن ها ابزار متعددی از جنس سنگ، استخوان و سنگ چخماق ساختند. علاوه بر این، اشکال جدید هنر در دروه پارینه سنگی ظهور کرد و بشر احساسات و عقاید خود را از طریق هنرهایی همچون طراحی، نقاشی و حتی موسیقی ابراز کرد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1