پرداخت یارانه سفر، عامل مهمی در رغبت مردم به سفر است

23 می 2016 - 15:10 dsfr.ir/jf0ua

پرداخت یارانه سفر، عامل مهمی در رغبت مردم به سفر است
میثم رودکی - دنیای سفر
گردشگران در حال بازدید از پایگاه جهانی تخت سلیمان

پرداخت یارانه به آژانس های مسافرتی، سیاست تشویقی دولت است که در افزایش رغبت مردم به سفر اثر مستقیم دارد.

"مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی"

سیدمحمد حسینی روز دوشنبه افزود: دولت یازدهم سیاست پرداخت یارانه به آژانس های مسافرتی را به منظور ترویج سفر به مقاصد کمتر شناخته شده در دستور کار قرار داده که این مهم می تواند در کاهش هزینه های سفر و تمایل لایه های جمعیتی به ویژه اقشار متوسط و ضعیف برای سفر موثر باشد.

وی گفت: توزیع سفر به مناطق ناشناخته و کمتر شناخته شده طبیعی و گردشگری ایران، اقدامی عملی در راستای توسعه صنعت گردشگری است.

وی اظهار کرد: در این طرح، یارانه سفر به مردم داده نمی شود بلکه، منابع اعتباری به عنوان بودجه حمایتی و پشتیبانی از صنعت گردشگری به بسته های سفر اختصاص یافته و از طریق آژانس های مسافرتی که مردم را به سفرهای مناطق کمتر شناخته شده ببرند، تعلق می گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی اظهار کرد: استان های سیستان و بلوچستان، زاهدان، زابل، چابهار و تهران به عنوان نخستین مقاصد طرح یادشده تعیین شده اند و یک سوم هزینه سفر به این مقاصد در سال 95 از محل این طرح به آژانس های مسافرتی پرداخت می شود.

حسینی گفت: طرح یارانه سفر برای استان مرکزی هنوز قطعی نشده و این استان آمادگی دارد با آغاز فصل سفرهای تابستان در صورت قرار گرفتن در فهرست استان های مشمول در این زمینه نقش آفرینی کند.

وی افزود: در صورت قرار گرفتن این استان در شمول مناطق بهره مندی از طرح یارانه سفر آژانس های مسافرتی، این آمادگی وجود دارد که بسته حمایتی به آژانس هایی که در فاصله زمانی مناسب با قیمت های ترجیحی، رقابتی و جذاب برنامه های خوبی را برای مردم طراحی می کنند، تعلق بگیرد.

بیش از دو هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که 850 اثر تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1