آغاز سونامی سفر گردشگران به ایران / صدور ویزای الکترونیکی

23 می 2016 - 11:40 dsfr.ir/uj8g1

آغاز سونامی سفر گردشگران به ایران / صدور ویزای الکترونیکی
کانال تلگرام مسعود سلطانی فر
«مسعود سلطانی فر» در كنفرانس جهانی گردشگری و توسعه - پكن

در دولت تدبیر و امید ورود گردشگران به ایران 12 درصد افزایش یافته و اکنون سونامی ورود گردشگران به کشور آغاز شده است.

"رئیس سازمان میراث فرهنگی"

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا، مسعود سلطانی فر، در گفت و گویی افزود: عملکرد دولت یازدهم در بیش از دو سال اخیر در توسعه گردشگری مطلوب بوده است و دولت بر تعامل با کشورهای جهان تأکید دارد.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به چین گفت: استقبال بسیار خوبی از سوی فعالان صنعت گردشگری چین صورت گرفت و حدود 150 نفر از آنها در نشستی با فعالان بخش خصوصی ایران، راه های توسعه همکاری را بررسی کردند و هدف ما این است که جذب گردشگر از چین را که در حال حاضر به 150 هزار نفر می رسد در آینده به دو تا دو و نیم میلیون نفر افزایش دهیم.

به گزارش سازمان میراث فرهنگی، سلطانی فر افزود: باید زیرساخت های لازم را متناسب با کشورهای هدف ایجاد کنیم و چینی ها ابراز تمایل کردند حتی در ایران هتل و رستوران چینی بسازند.

وی با بیان اینکه چین سالانه 120 میلیون گردشگر به جهان می فرستد گفت: بازار گردشگری چین برای ما خیلی مهم است و ما اهداف گردشگری خود را متناسب با سند چشم انداز بیست ساله و برای جذب 20 میلیون گردشگر برنامه ریزی کرده ایم که شامل کشورهای اسلامی و غیر اسلامی و قاره های مختلف می شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: دستاوردهای دولت تدبیر و امید در عرصه گردشگری روند رو به رشدی نشان می دهد و نرخ رشد گردشگران خارجی در جهان چهار درصد و اروپا 5 درصد اما در ایران 12 درصد بوده است.

سلطانی فر افزود: تقریبا سونامی ورود گردشگر به ایران آغاز شده است و 18 نشریه معتبر بین المللی و سازمان های بین المللی گردشگری و مراکز علمی مرتبط، جمهوری اسلامی ایران را برای سال 2016 و 2017؛ اولین مقصد یا جزو پنج مقصد اولیه گردشگری یا جزو 10 مقصد تعیین کرده اند و رسانه های خارجی هم در سال های اخیر گزارش های متنوعی تهیه و پخش کرده اند. در فصل اول گردشگری جهانی تقریباً همه هتل های ایران اعم از پنج ستاره و چهار ستاره ذخیره شده است و فصل دوم گردشگری خارجی نیز همین شرایط دیده می شود.

سلطانی فر افزود: رویکرد دولت، افزایش تعامل است و برای اتباع 190 کشور جهان تسهیلات ویزای فرودگاهی فراهم کرده ایم که در فرودگاه های بین المللی مانند فرودگاه امام خمینی، اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز ارائه می شود. با 28 کشور برای برقراری تسهیلات لغو روادید تلاش می کنیم و خوشبختانه سند گردشگری کشور بسیار پویا و توانمند است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: برای تحقق اهداف سند چشم انداز و وضع مطلوب باید جذب گردشگر را از 5.2 میلیون نفر به 20 میلیون نفر برسانیم که ساماندهی گسترده ای می خواهد.

سلطانی فر همچنین از برنامه ریزی برای صدور ویزای الکترونیک برای گردشگران خارجی تا پایان سال 2016 خبر داد و گفت: 501 هتل و هتل آپارتمان در دست ساخت است و شبکه حمل و نقل هوایی و جاده ای هم رو به توسعه خواهد بود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: خوشبختانه در دوره پسابرجام شرایط خوبی برای نوسازی ناوگان هوایی ایجاد شده است و باید سطح خدمات و تأسیسات گردشگری را نیز توسعه دهیم و خوشبختانه همه قوا حمایت می کنند، تک تک اعضای دولت و آحاد نمایندگان مجلس نهم و قوه قضائیه به دنبال توسعه صنعت و اقتصاد گردشگری کشور هستند.

معاون رئیس جمهور فر گفت: از طریق صندوق مالی احیا، مرمت و بهره برداری اماکن تاریخی با بخش خصوصی هماهنگی خوبی داریم و تمام هتل ها در اختیار بخش خصوصی است و واگذاری بناهای تاریخی به صورت اجاره به بخش خصوصی در چارچوب مقررات و ضوابط است و کارشناسان رسمی دادگستری نظارت دارند. متناسب با هزینه ای که بخش خصوصی انجام می دهد، دوره بهره برداری هم به آنها داده می شود تا توجیه اقتصادی داشته باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه از شناسایی 40 کشور هدف برای جذب گردشگر خبر داد و گفت: در حدود 25 کشور دفاتر اطلاع رسانی ایجاد کرده ایم و در نمایشگاه های تخصصی با همکاری بخش خصوصی در خارج از کشور حضور می یابیم و بسته های گردشگری ارائه می شود و از ظرفیت رسانه های مطرح خارجی هم استفاده می کنیم.

سلطانی فر افزود: حدود 98 درصد گردشگرانی که به ایران می آیند پس از برگشت ابراز رضایت می کنند و با مصاحبه با رسانه های کشور خود، جمهوری اسلامی ایران را با مختصات واقعی خود معرفی می کنند.

دیدگاه ها

  • A 26 می 2016 - 09:54

    عاليه!

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1