پیشنهاد وزیر کار برای مشارکت سنگاپور در ساخت هتل در ایران

18 می 2016 - 16:30 dsfr.ir/9f2z4

 پیشنهاد وزیر کار برای مشارکت سنگاپور در ساخت هتل در ایران
devakantievergelijkers.nl
هتل سازی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در رایزنی با مقامات و شرکت های سنگاپور برای توسعه مناسبات، خواستار ساخت 6 هتل در ایران با قید فوریت شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین روز دیدار از سنگاپور و رایزنی با مقامات و شرکت های این کشور جنوب شرق آسیا برای توسعه مناسبات، خواستار ساخت 6 هتل در ایران با قید فوریت شد.
به گزارش ایرنا، 'علی ربیعی' وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه در دیدار 'شهزاد نسیم' مدیرعامل شرکت 'ماینهارت' سنگاپور با وی، پیشنهاد داد با ایجاد شرکت مشترک همکاری هایی در زمینه ساخت هتل، حمل و نقل و بیمارستان به طور جدی در ایران پیگیری شود.
وی با اشاره به تجربه بیش از 40 ساله شرکت های ایرانی در زمینه ساخت و ساز، گفت که این شرکت ها در کشورهای مختلف از جمله افغانستان و پاکستان در زمینه ساخت جاده، سد و راه آهن فعالیت می کنند.
وزیر کار با تاکید بر تفاهم جدی و سرعت بیشتر برای حرکت به جلو و انجام فعالیت ها، ساخت 6 هتل با قید فوریت را در دستور کار و برنامه ها قرار داد.
وی همچنین آمادگی ایران را برای فعالیت در بخش بهداشت و ساخت بیمارستان با مشارکت سنگاپور اعلام کرد و گفت که گردشگری درمانی طی چند سال اخیر بازار خوبی در ایران پیدا کرده است و قصد داریم در این زمینه برنامه ها و فعالیت هایی انجام دهیم.
ربیعی از مدیرعامل شرکت 'ماینهارت' سنگاپور خواست در ایران نیز دفتر خود را راه اندازی کند و از وی دعوت کرد پس از ماه مبارک رمضان به تهران سفر کرده تا شروع طرح ها به صورت جدی تر پیگیری شود.
وی همچنین دستور داد هیات ایرانی در نشست هایی طی دو روز آینده موضوع طرح های مطرح شده و زمانبندی شروع فعالیت را پیگیری و گزارش کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت که پس از لغو تحریم ها شرکت های زیادی از جهان تمایل خود را برای ورود به عرصه توسعه و اجرای طرح ها در ایران اعلام کرده اند.
وی با تاکید بر اینکه مطمئن است ایران رشد 5 تا 6 درصدی را تجربه خواهد کرد، گفت که اکنون فرصت های زیادی برای گسترش فعالیت شرکت های آسیایی در ایران وجود دارد.
در این دیدار محمود اسلامیان، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور، انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی، محمد سعیدی، مدیرعامل شرکت کشتیرانی ایران، علی ‌اکبر صفایی، مدیرعامل شرکت ملی نفتکش و ابراهیم بای سلامی مدیر عامل هلدینگ گردشگری تامین اجتماعی حضور داشتند.
شرکت 'ماینهارت' سال 1955 در استرالیا تاسیس و سال 1974 در سنگاپور راه اندازی شد و دفتر مرکزی آن اکنون در این کشور جنوب شرق آسیا قرار دارد.
این شرکت سنگاپوری 42 دفتر ثابت در کشورهای مختلف آسیا – آقیانوسیه، خاورمیانه و انگلیس راه اندازی کرده است و چهار هزار کارمند ثابت دارد.
این شرکت در 30 کشور طرح های عمرانی و زیرساختی اجرا کرده و تراز مالی سالانه آن بیش از 20 میلیارد دلار است.
'علی ربیعی' وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیات همراه صبح چهارشنبه وارد سنگاپور شدند و قرار است در این سفر سه روزه با شماری از وزیران و دیگر مقامات بلندپایه دولتی و بخش خصوصی این کشور برای توسعه هر چه بیشتر مناسبات دو جانبه به رایزنی بپردازند.
وی به دعوت 'اس.ایسواران' وزیر صنعت و تجارت سنگاپور که اسفند ماه سال گذشته در صدر یک هیات بزرگ اقتصادی به تهران سفر کرد از این کشور جنوب شرق آسیا دیدن می کند.
وزیر کار و هیات همراه قرار است علاوه بر وزیر صنعت و تجارت، با معاون اجرایی نخست وزیر، وزیر امور خارجه و وزیر نیروی انسانی سنگاپور دیدار و رایزنی کند.
دیدار و مذاکره با 'چان وان سینگ' دبیر کل کنگره ملی تجارت سنگاپور و سخنرانی در همایش 'فرصت های تجارت و سرمایه گذاری در ایران' با حضور ده ها شرکت سنگاپوری از دیگر برنامه های هیات بلندپایه ایران در سنگاپور است.
همچنین همزمان با دیدار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشورمان از کشور سنگاپور تفاهم نامه ای بین دو کشور در زمینه همکاری های تجاری و پتروشیمی امضا می شود.
 

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1