همکاری تهران- رم در زمینه گردشگری برای هر دو طرف سود دارد

18 می 2016 - 09:20 dsfr.ir/w734s

همکاری تهران- رم در زمینه گردشگری برای هر دو طرف سود دارد
media.npr.org
گردشگری ایران

ایتالیا یکی از قطب های صنعت گردشگری در جهان است و ایران نیز بیش از یک میلیون اثر تاریخی دارد و همکاری این دو کشور در این بخش می تواند برای هر دو طرف سودآور باشد.

 نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: ایتالیا یکی از قطب های صنعت گردشگری در جهان است و ایران نیز بیش از یک میلیون اثر تاریخی دارد و همکاری این دو کشور در این بخش می تواند برای هر دو طرف سودآور باشد.
«مهدی جهانگیری» در آیین اختتامیه نشست اقتصادی ایران و ایتالیا در تهران اضافه کرد:‌ ایجاد نهضت توسعه صنعت گردشگری و دستیابی به سهمی از اقتصاد گردشگری جهانی در ایران دنبال می شود و بسترهای لازم برای رسیدن به این مهم نیز فراهم است.
وی افزود:‌ سیاست ها در ایران برپایه دستیابی به رشد هشت درصدی در اقتصاد پایه ریزی شده و صندوق بین المللی پول نیز رشد پنج درصدی را برای اقتصاد ایران در سال جاری پیش بینی کرده است.
به گفته این مسئول، ایران هم اینک به عنوان اقتصاد نوظهور در جهان شناخته می شود و دوره ایران هراسی به پایان رسیده است.
شامگاه بیست و ششم دی ماه با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه 1+5) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.
جهانگیری گفت:‌ در گام نخست ورود اقتصاد ایران به دوره پساتحریم به دنبال عجین شدن با اقتصاد جهانی هستیم و از این رو در مراحل کنونی شاید انتظار پیشگام شدن بانک های بزرگ اروپایی برای همکاری با ایران ممکن نباشد و باید صبر پیشه کرد.
وی ادامه داد: ایران در عصر پس از برجام، دوره پیاده سازی یک اقتصاد مدرن را در پیش رو دارد و از این رو بنگاه ها و سرمایه گذاران ایتالیایی در شرایط کنونی نباید انتظار معجزه داشته باشند، بلکه باید جرات و جسارت تصمیم گیری در بازار نوظهور ایران را داشته باشند.
نایب رییس اتاق تهران درباره تعامل بخش بانک و بیمه ایران و ایتالیا گفت: بانک های ایرانی به دنبال اصلاح ساختار ضعیف شده خود و ورود مدیریت بین المللی به ساختار خودند.
جهانگیری گفت: اتاق تهران به دنبال آن است که هر فرایندی را که به طولانی شدن مسیر سرمایه گذاری و اخلال در آن منجر می شود با کمک دولت برطرف کند.
نایب رییس اتاق تهران اضافه کرد: اتاق تهران آمادگی دارد در مسیر سرمایه گذاری همواره در کنار شرکت های سرمایه گذار خارجی باشد.
ایتالیا به عنوان یکی از چهار قدرت برتر اتحادیه اروپا و یکی از اعضای مهم گروه جی هشت، از نظر اقتصادی و صنعتی جایگاهی برجسته در سطح منطقه و دنیا دارد و این جایگاه موجب شده است این کشور در زمره مهمترین شرکای تجاری ایران در اتحادیه اروپا قرار گیرد.
نشست مشترک ایران و ایتالیا با حضور معاون وزیر امورخارجه این کشور و «مجید تخت روانچی» معاون اروپا و آمریکای وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران، برگزار شد و امروز با حضور سفیر ایتالیا در تهران، معاون وزیر کشاورزی، غذا و جنگلداری ایتالیا و رئیس اتاق تهران با برگزاری آیین اختتامیه به کار خود پایان داد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1