بازدید 50 نفر از تورگردان‌ های کشور از جاذبه‌ های گردشگری استان مرکزی

17 می 2016 - 15:30 dsfr.ir/nh51e

بازدید 50 نفر از تورگردان‌ های کشور از جاذبه‌ های گردشگری استان مرکزی
parike.ir
تالاب میقان اراک

ازدید 50 نفر از تورگردان‌ های کشور از اماکن تاریخی، فرهنگی و جاذبه‌ های استان مرکزی آغاز شد.

دبیر انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مرکزی گفت: بازدید 50 نفر از تورگردان‌ های کشور از اماکن تاریخی، فرهنگی و جاذبه‌ های استان مرکزی به مدت دو روز آغاز شده است.

پرستو احمدی در گفت و گو با فارس، اظهار کرد: از روز گذشته تورگردان‌ هایی از سراسر کشور از از شهرک صنعتی کاوه و مسجد جامع شهرستان ساوه بازدید و وارد اراک شدند.

وی بیان کرد: انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان با همکاری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان گردهمایی سه روزه‌ ای را با عنوان اراک میزبان ایرانیان برای تور گردان‌ های کشور در نظر گرفته است.

دبیر انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مرکزی گفت: در این گردهمایی از تور گردان‌های هشت استان و راهنمایان 10 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری تهران به منظور معرفی جاذبه‌ های تاریخی و فرهنگی استان مرکزی به عنوان قطب صنعتی و گردشگری استان دعوت به عمل آمده است.

احمدی خاطرنشان کرد: بازدید از بازار تاریخی اراک، تالاب میقان و شرکت در سمینار گردشگری استان در هتل امیرکبیر از برنامه‌ های  تور گردان‌ها و راهنمایان گردشگری کشور در شهر اراک بود.

وی خاطرنشان کرد: تورگردان‌ ها از شهر خمین، محلات، غار نخجیر دلیجان و مجموعه تاریخی نراق بازدید می‌ کنند.

دبیر انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مرکزی اظهار کرد: در کل استان 39 دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری وجود دارد که 19 مورد آن در اراک واقع شده است.

احمدی در ارتباط با فعالیت انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان افزود: این انجمن فعالیت خود را از سال 91 آغاز کرده است که در اسفند 94 فعالیت این مجموعه شدت گرفت.

وی افزود: هدف انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان قوی‌ تر ساختن گردشگری استان است.

دبیر انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مرکزی با اشاره به فعالیت‌ انجمن در ارتباط با ترویج گردشگری استان اظهار کرد: تاکنون تور‌های گردشگری بر پایه طبیعت گردی و حتی گردشگری یک روزه ترتیب داده شده است که این روال ادامه دارد.

احمدی افزود: برگزاری تورهای گردشگری رایگان در ایام عید در اراک توسط راهنمایان گردشگری استان یکی از فعالیت‌ های این انجمن به شمار می‌رود که در این مورد همکاری خوبی با شهرداری به وجود آمده است.

وی بیان داشت: همچنین تورهای گردشگری استان در سطح مدارس به طور رایگان آغاز شده است و تعامل با دانشگاه‌ های استان در این ‌باره نیز جزو برنامه‌های این انجمن محسوب می‌ شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1