معرفی 9 مسیر گردشگری روستایی در شهرستان درگز

11 می 2016 - 12:30 dsfr.ir/xb5dv

معرفی 9 مسیر گردشگری روستایی در شهرستان درگز
علی سیف الدین
مسیر گردشگری دربندی - کماس

با هدف معرفی جاذبه های فرهنگی، طبیعی، مذهبی و تسهیل در دسترسی گردشگران به اماکن تاریخی و گردشگری شهرستان درگز، 9 مسیر گردشگری روستایی (طبیعت گردی - فرهنگی و زیارتی) توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان درگز مشخص و معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد مددی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درگز با بیان این خبر افزود: مسیرهای طراحی شده در قالب 9 مسیر و در کل سطح شهرستان پیش بینی شده است که شامل موارد زیر هستند:

1. مسیر درونگر - کلاته چنار
2. مسیر شهرستانه - نوخندان
3. مسیر منطقه نمونه گردشگری (چهلمیر)
4. مسیر درگز - بندیان
5. مسیر منطقه تجاری، مذهبی لطف آباد و شیلگان
6. مسیر گردشگری زنگلانلو
7. مسیر گردشگری تیرگان - کلات
8. مسیر گردشگری چاپشلو - داغدار
9. مسیر گردشگری کماس - میانکوه

مددی افزود: این مسیرها همراه با معرفی جاذبه های تاریخی - مذهبی و اماکن اقامتی - پذیرای و صنایع دستی و سوغات منطقه و جشن ها و مراسمات خاص بومی محلی و ... جانمایی و مشخص شد تا مسافران و گردشگران بتوانند به راحتی و با شناخت کامل از منطقه و هدفمند از جاذبه های گردشگری شهرستان بهره مند گردند.

مددی افزود: امروزه تبلیغات و معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی نقش اصلی را درتوسعه پایدار و جذب گردشگر در صنعت گردشگری ایفا می کند بنابراین لازم است اطلاعات دقیق و آماری از پتانسیل های صنعت گردشگری داشته باشیم و برای آن برنامه ریزی و چشم اندازی روشن داشته باشیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به اینکه مسیرهای طراحی شده در همه بخش ها و درکل سطح شهرستان پراکنده می باشد، شاهد رونق صنعت گردشگری در کل شهرستان باشیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1