سلطانی فر در بازدید از ارگ بم تاکید کرد:

ضرورت تسریع در احیاء و مرمت آثار تاریخی

11 می 2016 - 10:10 dsfr.ir/rd2sd

ضرورت تسریع در احیاء و مرمت آثار تاریخی
کانال تلگرام مسعود سلطانی فر
سفر سلطانی فر به استان کرمان و بازدید از ارگ تاریخی بم

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از ارگ تاریخی بم در استان کرمان بر ضرورت تسریع در احیاء و مرمت آثار تاریخی تاکید کرد.

به گزارش میراث آریا؛ مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به شهرستان بم سفر کرده است، با حضور در ارگ تاریخی بم در جریان روند مرمت و احیاء این اثر باستانی قرار گرفت.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جریان این بازدید، دستور تسریع در روند مرمت ارگ تاریخی بم را صادر کرد.

وی همچنین با اشاره به ظرفیتهای استان کرمان در حوزه مواریث فرهنگی و تاریخی، گفت: این استان با دارا بودن 7 هزار اثر تاریخی شناسایی شده، 700 اثر تاریخی ثبت شده در فهرست میراث ملی و 3 اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی، ظرفیت های بسیار ویژه ای در بخش میراث فرهنگی دارد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه مرمت و احیاء آثار تاریخی در کشور با جدیت در حال پیگیری است، یادآور شد: کشور ما با وجود سابقه تمدنی 10-11 هزار ساله، دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی بی بدیلی است که باید از آنها به درستی حفاظت شود.

سلطانی فر در ادامه استفاده از ظرفیت بناهای تاریخی به عنوان اماکن اقامتی و پذیرایی را از مهمترین راهکارهای حفاظت و احیاء این آثار دانست و تاکید کرد: به غیر از آثار تاریخی و فرهنگی نفیس و فاخر کشورمان، بناهای تاریخی بسیاری قابلیت تبدیل شدن به اماکن اقامتی و پذیرایی را دارند که همین امر موجب حفظ و احیاء این آثار نیز می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
11 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1