نمایشگاه گل و گیاه مشهد از 15 اردیبهشت برگزار می شود

3 می 2016 - 11:00 dsfr.ir/ij7i5

نمایشگاه گل و گیاه مشهد از 15 اردیبهشت برگزار می شود
محمدحسن صلواتی
چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گل و گیاه، ابزار و ادوات باغبانی مشهد

نشست خبری نمایشگاه گل و گیاه مشهد روز دوشنبه 13 اردیبهشت در شهرداری مرکز برگزار شد.

به گزارش ایلنا؛ خلیل الله کاظمی در خصوص این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه از 15 تا 19 اردیبهشت ماه، در فضایی به مساحت 30 هزار مترمربع و با 600 غرفه در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود. علاقمندان می توانند از ساعت 17 تا 22 و در روز جمعه از 11 تا 23 از این نمایشگاه که 350 شرکت مرتبط با گل و گیاه و مبلمان شهری در آن حضور دارند، دیدن کنند.

کاظمی در خصوص هدف برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در مشهد، گفت: حمایت از تولیدات گل و گیاه، رفع نیازهای خانواده ها و افزایش سرانه تولید و مصرف گل برای ایجاد بسترهای لازم در توسعه آن از جمله اهداف مهم برای برگزاری این نمایشگاه است.

معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد ادامه داد: سرانه مصرف گل در جهان 77 شاخه در سال بوده که این سرانه در ایران 14 شاخه است و باید برای افزایش سرانه از ظرفیت های لازم استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه برای دومین سال از حضور شرکت هایی در خصوص فضای سبز و مبلمان شهری استفاده کرده ایم همچنین غرفه هایی برای آموزش و نحوه نگهداری از گیاهان برای خانواده ها تعیین شده است.

کاظمی با بیان اینکه امسال نیز طرح درختکاری برای منازل مسکونی در این نمایشگاه وجود دارد، گفت: سالانه 120 میلیارد دلار از فروش گل در جهان درآمد کسب می شود که 90 میلیارد دلار آن سهم کشور هلند بوده و تنها 1.5 درصد از آن سهم ایران است؛ این در صورتی است که ایران به دلیل اقلیم و آب و هوای متنوع دارای انواع گل و گیاه بوده، اما در این زمینه توسعه و تولیدی نداشته است.

معاون خدمات و محیط زیست شهرداری مشهد عنوان کرد: طی 10 روز گذشته پنج بوستان در منطقه 10 شهرداری به بهره برداری رسید؛ سرانه فضای سبز که در پایان سال گذشته 13.05 مترمربع بوده است سال جاری با اعتبارات تخصیص یافته به بالای 13.5 مترمربع خواهد رسید.

احمدرضا سلامی، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهری شهرداری مشهد در ادامه این نشست و در خصوص اجرای طرح باغ بام، اظهار کرد: تاکنون 41 هزار مترمربع پروانه برای اجرای باغ بام صادر شده است که از این میزان 39 هزار مترمربع مربوط به منطقه ثامن است؛ 4500 مترمربع از این پروانه ها اجرا و پایان یافته است.

وی با بیان اینکه سه میلیارد تومان برای اجرای طرح باغ بام در سال جاری تخصیص یافته است، خاطرنشان کرد: شهرداری موظف است به ازای هر مترمربع از طرح های گل کاری، درختچه و درخت در طرح باغ بام 200 هزار مترمربع به مالک کمک کند و مابقی آن را شخص مالک پرداخت کند.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهری شهرداری مشهد ادامه داد: به ازای هر مترمربع از طرح گل کاری در پشت بام 400 هزار تومان، طرح درختچه 500 هزار تومان و طرح درخت 600 هزار تومان هزینه وجود دارد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1