با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

پرچم ایران بر فراز قلعه پرتقالی ها در جزیره هرمز برافراشته شد

29 آوریل 2016 - 13:00 dsfr.ir/fy92v

پرچم ایران بر فراز قلعه پرتقالی ها در جزیره هرمز برافراشته شد
panoramio.com
اهتزاز پرچم ایران در قلعه پرتقالی ها در روز ملی خلیج فارس

همزمان با دهم اردیبهشت روز ملی خلیج فارس، پرچم ایران بر فراز قلعه پرتقالی ها با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جزیره هرمز برافراشته شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز با حضور در جزیره هرمز به گلزار شهدای این جزیره رفت و با نثار فاتحه و شاخه گل یاد و خاطره شهدا را گرامیداشت و پس از آن با حضور در قلعه هرمز پرچم ایران برفراز نماد استكبار ستیزی برافراشته شد.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان در بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از قلعه هرمز توضیحاتی در خصوص این قلعه ارائه كرد.

محسن ضیایی اظهار داشت: قدمت این مجموعه به حدود 500 سال می رسد كه به دستور شاه عباس صفوی ، پرتقالی ها از آن قلعه خارج شدند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت حضور در برنامه های ویژه روز ملی خلیج فارس (دهم اردیبهشت) وارد بندرعباس شد و در بدو ورود از سوی استاندار هرمزگان، محمد آشوری تازیانی نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استان مورد استقبال قرار گرفت و دقایقی بعد برای شركت در گردهمایی علمی خلیج فارس به جزیره هرمز سفر كردند.

جشنواره فرهنگی و هنری خلیج فارس از هشتم اردیبهشت با برنامه های گوناگون در بندرعباس، قشم و جزیره هرمز آغاز شده و تا دهم اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

روز 10 اردیبهشت در ایران روز ملی خلیج فارس نام گذاری شده كه سالروز اخراج پرتغالی ها از تنگه هرمز و خلیج فارس است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1