وزیر بهداشت تاکید کرد

لزوم راه اندازی داروخانه های گیاهی به جای عطاری ها

27 آوریل 2016 - 16:40 dsfr.ir/321qk

لزوم راه اندازی داروخانه های گیاهی به جای عطاری ها
کلبه سلامتی
مواد طبیعی و طب سنتی

از قوه قضاییه تقاضا دارم تا با افرادی که از علاقه مندی مردم به حوزه طب سنتی سوء استفاده می کنند، برخوردهای لازم شود.

"وزیر بهداشت"

به گزارش خبرگزاری فارس؛ وزیر بهداشت از وجود برخی از عطاری هایی که به سلامت مردم آسیب می رسانند به عنوان یکی از مشکلات حوزه طب سنتی یاد کرد و گفت: وزارت بهداشت به دنبال تبلیغ و تشویق طب سنتی و طب مدرن است و هر دو طب را حمایت می کند.

سید حسن هاشمی گفت: امیدواریم که بیمه ها نیز در کنار حمایت از طب مدرن، طب سنتی را نیز حمایت کنند تا بتوانیم بدون تعصب، از امکانات و خدمات طب سنتی و مدرن بهره مند شویم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه من به طب سنتی اعتقاد و باور زیادی دارم، افزود: طب سنتی در بسیاری از زمینه ها می تواند استفاده شود بدون اینکه عوارض طب مدرن را داشته باشد و فکر می کنم که نظر مردم نیز همین است چراکه مراجعات آن ها به این مراکز بیشتر از مطب های پزشکان است.

وی به وجود دانشکده ها و نیز سلامتکده های طب سنتی در کشور اشاره کرد و افزود: اگر بخش خصوصی به این حوزه وارد شود، در آینده ای نزدیک می توان نه تنها در کشور، بلکه در خارج از ایران نیز طب سنتی و ایرانی را عرضه کرد زیرا علاوه بر داشتن علاقه مندان زیاد، بازار مناسبی نیز دارد.

وزیر بهداشت ضمن ابراز امیدواری از گسترش مراکز و خدمات طب سنتی در کشور، اظهار داشت: امیدوارم در آینده، به جای عطاری ها، داروخانه های گیاهی به تعداد کافی راه اندازی شوند چرا که در این داروخانه ها، یک پزشک حاضر است که چندین سال دوره های تحصیلی و تخصصی داروسازی در حوزه طب سنتی را گذرانده است همچنین امیدوارم مطب هایی در کشور راه اندازی شود که پزشکان آن پس از اتمام دوره پزشکی خود، در دوره طب سنتی نیز تحصیل کرده اند.

وی تاکید کرد: از قوه قضاییه تقاضا دارم تا با افرادی که از علاقه مندی مردم به حوزه طب سنتی سوء استفاده می کنند، برخوردهای لازم شود. افراد متخلفی توسط سازمان نظام پزشکی و یا انجمن طب سنتی شناسایی می شوند اما به دلایل نامعلومی هنوز به فعالیت خود ادامه می دهند و این افراد سودجو بیش ترین آسیب را به سلامتی مردم و حوزه طب سنتی می زنند.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص تبدیل معاونت طب سنتی وزارت بهداشت به اداره کل، خاطرنشان کرد: معاونت شان و شعوناتی به همراه نمی آورد و به ریاست و وزارت شبیه است اما در وزارت بهداشت به معاونت اجتماعی نیاز داشتیم و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ما را موظف به تبدیل یکی از معاونت ها به اداره کل کرده بود و به هیچ عنوان به معنی ارزش بیش تر و یا کم اهمیت کردن نیست بلکه به دلیل محدودیت های قانونی پیش رو، تصمیم به این کار گرفتیم.

هاشمی با بیان اینکه اعتقاد عمیقی به تقویت طب سنتی داریم، تصریح کرد: عمل ما نشان می دهد که به چه میزان به طب سنتی باور داریم و به آنچه به زبان می آوریم، معتقدیم و به آن نیز عمل می کنیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1