ساختمان سازی در اصفهان باید با سبک معماری این شهر مطابق باشد

27 آوریل 2016 - 13:00 dsfr.ir/zl8q6

ساختمان سازی در اصفهان باید با سبک معماری این شهر مطابق باشد
میثم رودکی - دنیای سفر
بافت تاریخی و قدیمی شهر اصفهان

ساختمان سازی در اصفهان باید با سبک معماری این شهر مطابق باشد و مسائل فرهنگی بخوبی در آنها لحاظ شود.

"معاون شهرسازی شهرداری اصفهان"

به گزارش خبرگزاری ایرنا، جمال الدین صمصام شریعت عصر سه شنبه در 'همایش روز بزرگداشت شیخ بهایی و روز معمار' در اصفهان افزود: از طرح هایی که با مسائل فرهنگی اصفهان مغایرت دارد، جلوگیری می شود تا شاهد ساخت و سازهایی با طرح های معماری سبک اصفهان باشیم.

وی اضافه کرد: سال گذشته 6 میلیون متر مربع پروانه ساخت در اصفهان صادر شده که نسبت به دو سال قبل 15.5 درصد افزایش داشته است.

معاون شهرسازی شهرداری اصفهان با اشاره به بهبود نسبی در معماری بناهای جدید اصفهان گفت: در ایران، زمین و مسکن در بیشتر اوقات بعنوان یک کالای تجاری دیده می شود. از سال 90 به بعد با اینکه ارزش ملک 15 برابر شد اما هنوز بسیاری از واحدهای ساخته شده بدون سکنه باقی مانده اند.

صمصام شریعت تصریح کرد: معماری پیش از اینکه تکنیک باشد یک هنر است و حق الزحمه پایینی هم دارد.

معاون شهرسازی شهرداری اصفهان گفت: بر اساس آمار در کشور سالانه 23 هزار واحد مسکونی ساخته می شود، البته نوسازی بافت فرسوده شهری باید جزو اولویت ها باشد.

این همایش با حضور پیشکسوتان، دانشجویان و استادان عرصه معماری و شهرسازی و جمعی از مسئولان شهری در سالن اداره راه استان برگزار شد و جمعی از نخبگان این حوزه نیز تجلیل شدند.

استان اصفهان با بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی - معماری که یک هزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام های میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده است، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

حدود 7 تا 8 هزار هکتار بافت فرسوده در سطح استان اصفهان وجود دارد که 4 هکتار آن در شهر اصفهان واقع است.

بخش زیادی از بافت فرسوده شهر اصفهان در مناطق تاریخی و فرهنگی قرار گرفته است که باعث می شود احیای این بافت ها با مشکل و كُندی روبه رو به شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 15 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1