معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی

توسعه گردشگری نیازمند استفاده حداکثری از ظرفیت های جهانی است

8 اردیبهشت 1395 - 09:00 dsfr.ir/cl24v

توسعه گردشگری نیازمند استفاده حداکثری از ظرفیت های جهانی است
میراث فرهنگی ایلام
کاخ فلاحتی شهر ایلام

رونق گردشگری با توجه به مهیا بودن شرایط کشور در پسابرجام و تحقق سند چشم انداز برنامه ششم توسعه در خصوص پنج برابر شدن گردشگران خارجی نیازمند بهره مندی از ظرفیت های جهانی است.

"معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی"

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان ایلام، اسدالله درویش امیری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران استان ایلام اظهار کرد: محور گردشگری و شناسنامه جمهوری اسلامی ایران آثار تاریخی و فرهنگی فراوان کشور است و بیش تر گردشگران خارجی به بازدید از آثار تاریخی کشورمان علاقه مند هستند.

وی افزود: از آغاز کار دولت یازدهم، ایجاد تعامل بین ایران و دیگر دولت های جهان و نیز بهبود فضای افکار عمومی بین المللی در خصوص ایران، میزان تردد گردشگران خارجی به کشور افزایش یافت و توجه خاصی به سمت ایران شد.

وی یادآور شد: با امضای تفاهم نامه های متعدد با کشورهای خارجی بعد از پسا برجام، ورود و خروج گردشگران در حوزه گردشگری یک بخش اساسی است که نشان می دهد که در دوران تحریم خلاء های زیادی در این زمینه وجود داشته است.

وی اظهار کرد: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وتوسعه گردشگری کشور در همراهی با ریاست جمهوری در سفرهای خارجی با دولت های مختلف از جمله فرانسه و ایتالیا و نیز در سفر گروه هایی از کشورهایی مانند ایتالیا، اتریش، سوییس و آفریقای جنوبی به کشورمان تفاهم نامه هایی با موضوع توسعه گردشگری امضا کرد.

معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای سازمان میراث فرهنگی گفت: در ایام نوروز امسال علاوه بر افزایش محسوس سفرهای داخلی تعداد خروج گردشگران از کشور نیز کاهش یافت.

درویش امیری تاکید کرد: عمده سفرها در نوروز داخلی است و چندان مورد توجه گردشگران خارجی قرار نمی گیرد و جمع بندی ها نیز نشان می دهد که خروج از کشور نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است.

وی یادآور شد: با توجه به شرایط کشورهای منطقه از جمله ترکیه بیشتر مردم ترجیح دادند به سفرهای خارجی نروند.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی گفت: سوابق جنگ تحمیلی و وجود مرز بین المللی مهران و تردد زائران عتبات عالیات محور توسعه گردشگری استان ایلام است. استان ایلام در این دو محور کاملا شناخته شده است و این فرصت مناسبی برای شناساندن ظرفیت های این استان به دیگر مناطق کشور است.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه زیرساخت های گردشگری این استان متاثر از دوران جنگ است باید با همت دولت و بخش خصوصی زیرساخت ها توسعه داده شوند. طبیعت گردی نیز یکی از مهم ترین ویژگی های این استان برای توسعه گردشگری است و باید از تمامی ظرفیت ها بخصوص صدا و سیما برای معرفی این بخش استفاده شود.

افتتاح سرای سنتی اعیان، کلنگ زنی مجتمع تفریحی رفاهی شهر ایلام، بازدید از کمپینگ گردشگری میشخاص و حضور در برنامه زنده ئاسو از شبکه استانی ایلام، بازدید از کاخ فلاحتی شهر ایلام، تنگه کافرین شهرستان بدره، بازارچه دائمی صنایع دستی و کارگاه های فعال صنایع دستی از برنامه های سفر معاون امور مجلس سازمان میراث فرهنگی به این استان است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1