مراسم نکوداشت هفته اصفهان در باغ موزه چهلستون اصفهان برگزار شد

25 آوریل 2016 - 18:50 dsfr.ir/qs0uv

مراسم نکوداشت هفته اصفهان در باغ موزه چهلستون اصفهان برگزار شد
میراث آریا
مراسم نکوداشت هفته اصفهان در باغ موزه چهلستون

مراسم "هفته نکوداشت اصفهان" شامگاه روز یکشنبه در باغ موزه جهانی چهلستون اصفهان برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پایگاه های میراث جهانی استان اصفهان؛ در این مراسم که با حضور "فریدون الهیاری" مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع ستی و گردشگری استان اصفهان، "مهدی جمالی نژاد" شهردار اصفهان، اعضای شورای شهر و جمعی از هنرمندان و نام آور اصفهانی برگزار شد از هفت هنرمند اصفهانی تجلیل شد.

"حسین مصدق زاده"، کاشی کار برجسته، "حسین علمداری"، قلمزن چیره دست، "مهدی فروزنده"، خطاط و هنرمند فعال پیشکسوت، "امرالله احمدجو" و "کیومرث پوراحمد" دو فیلم سازان بنام اصفهانی، "حسام الدین سراج"، خواننده محبوب موسیقی سنتی و "ابراهیم گلریز خاتمی"، خاتم ساز پیشکسوت از جمله افرادی بودند که از آن ها تجلیل به عمل آمد و به هر کدام یک لوح سپاس و جوایزی به رسم یادبود تقدیم شد.

همچنین در این مراسم از "مهران قاضی"، نی نواز جوان و برجسته اصفهان که به تازگی به دیار باقی شتافت، تجلیل شد و لوح منقش به آرم یونسکو به پاس تلاش های وی در زمان حیاتش در عرصه های مختلف موسیقی و گردشگری به خانواده وی تقدیم شد.

اجرای نمایش های خیابانی توسط بازیگران ملبس به لباس های اصفهان کهن، و بازی شخصیت ها و فیلسوفان اصفهان قدیم مانند شیخ بهایی، میر فندرسنکی، جهانگیرخان قشقایی و دیگر بزرگان جذابیت خاصی به این  مراسم در باغ موزه چهلستون داده بود.

این مراسم به همت مرکز خلاقیت و نوآوری شهرداری و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگر استان اصفهان برگزار شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1