درخواست 9 ایرلاین از دولت برای انجام پروازهای تکلیف

24 آوریل 2016 - 17:00 dsfr.ir/qq8wf

درخواست 9 ایرلاین از دولت برای انجام پروازهای تکلیف
iran4rah.com
یک هواپیما در حال اوج گرفتن برای پرواز

استفاده از منابع صندوق توسعه ملی نیازمند حمایت نمایندگان مجلس است تا شرکت های هواپیمایی بتوانند از تسهیلات این صندوق استفاده کنند.

"دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی"

مقصود اسعدی سامانی با تشریح آخرین اقدامات شرکت های هواپیمایی برای توسعه ناوگان گفت: در این زمینه ایرلاین ها بعد از اجرای برجام برای افزایش ناوگان خود مذاکراتی انجام دادند که این مذاکرات هم در بخش خرید و هم در بخش اجاره و اجاره به شرط تملیک است.

وی با بیان اینکه پروسه خرید و اجاره هواپیما یک فرآیند زمان بر است لذا این مذاکرات هنوز به نتیجه نرسیده است، تامین منابع مالی خرید هواپیما را یکی از موانع پیش روی شرکت های هواپیمایی عنوان کرد و افزود: تامین منابع مالی یکی از دغدغه های شرکت های هواپیمایی است که با توجه به پیگیری های انجام شده از صندوق توسعه ملی اما هنوز شرایط برای استفاده از منابع این صندوق به نتیجه نرسیده است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: استفاده از منابع صندوق توسعه ملی نیازمند حمایت نمایندگان مجلس است تا شرکت های هواپیمایی بتوانند از تسهیلات این صندوق استفاده کنند اما متاسفانه با توجه به شرایطی که برای دریافت تسهیلات از این صندوق در نظر گرفته شده، شرکت های هواپیمایی قادر به استفاده از منابع این صندوق نیستند.

وی ادامه داد: اگر قوه مقننه و نمایندگان مجلس عنایت ویژه ای به صنعت حمل و نقل هوایی داشته باشند، صندوق توسعه ملی می تواند در جهت ارائه تسهیلات به شرکت های هواپیمایی نقش قابل توجهی داشته باشد چرا که در حال حاضر به دلیل شرایط سخت گیرانه صندوق توسعه ملی، این امکان برای ایرلاین ها فراهم نیست.

سامانی درباره آخرین وضعیت بدهی ایرلاین ها به شرکت فرودگاه ها و شرکت پخش فرآورده های نفتی نیز گفت: در مجلس شورای اسلامی دولت مکلف شد معادل بدهی حسابرسی شده شرکت های هواپیمایی کشور به دولت و شرکت های زیرمجموعه دولت، با مطالبات شرکت های مذکور به استثنای بدهی مالیاتی تا سقف 10 هزار میلیارد ریال تهاتر کند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه از 13 شرکت هواپیمایی حدود 9 ایرلاین بابت ارائه خدمات هوایی به دولت و انجام پروازهای تکلیفی، از دولت مطالبه دارند گفت: امیدواریم با اجرای این مصوبه بخشی از بدهی شرکت های هواپیمایی به شرکت پخش فرآورده های نفتی بابت دریافت سوخت و شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران بابت استفاده از خدمات فرودگاهی در قبال پروازهای تکلیفی این ایرلاین ها قابل تهاتر باشد.

وی ادامه داد: با گشایش هایی صورت گرفته بعد از برجام برای اجاره به شرط تملیک و امکان تامین فاینانس از طریق موسسات مالی، شرکت های هواپیمایی پیشنهادات مختلفی را از فاینانسرها و موسسات مالی دنیا دریافت کردند که مشغول بررسی این پیشنهادات هستند تا متناسب منافع اقتصادی تصمیم لازم را اتخاذ کنند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1