پیشنهاد راه اندازی خط پرواز مستقیم تهران - هانوفر

24 آوریل 2016 - 10:50 dsfr.ir/di7kx

پیشنهاد راه اندازی خط پرواز مستقیم تهران - هانوفر
hannover-airport.de
فرودگاه هانوفر آلمان

استفان وایل نخست وزیر ایالت نیدرزاکسن آلمان و هیأت همراه به وزارت راه و شهرسازی آمد و با دکتر عباس آخوندی دیدار کرد.

نخست وزیر ایالت نیدرزاکسن آلمان نسبت به سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی و راهی ایران ابراز تمایل کرد و گفت: شرکت تویی آلمان می تواند به نیاز بخش هوایی ایران پاسخ سریع و کوتاه مدت دهد. همچنین علاقه مندیم خط هوایی مستقیم از تهران به هانوفر برقرار شود.

وی با بیان اینکه پس از توافق برجام مرحله جدیدی از روابط بین ایران و آلمان آغاز شده است، گفت: ایده ها، برنامه ها و حوزه های مشترک کاری بسیاری به ویژه در بخش اقتصادی و علمی برای همکاری میان دو کشور وجود دارد.

نخست وزیر ایالت نیدرزاکسن آلمان یادآور شد: در بخش هوایی دو موضوع برای ما حائز اهمیت است. نخست اینکه شرکت تویی آلمان می تواند سریع به نیاز بخش هوایی ایران پاسخ دهد و دوم اینکه یک خط هوایی مستقیم از تهران به مرکز ایالت نیدرزاکسن یعنی شهر هانوفر برقرار شود.

وی با تأکید بر اینکه گفتگوها نباید بیش از حد به درازا بکشد و باید نتیجه عملی آن برای دو ملت ملموس باشد، یادآور شد: از اینکه گفتگوها سریع تر به نتیجه برسد بسیار خوشحال خواهم شد.

استفان وایل با بیان اینکه در خصوص ورود فولکس واگن به بازار خودروی ایران مطالعاتی در حال انجام است گفت: این موضوع با وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران مورد بررسی قرار گرفته و موضوع نوسازی کامیون ها و اتوبوس ها موضوعی جدید است که باید در این خصوص نیز مطالعه و تصمیم گیری شود.

وی با یادآوری اینکه فولکس واگن یک شرکت بزرگ بین المللی است که دارای بخش های مختلف و متفاوتی است افزود: امیدوارم در افزایش مراودات بین ایران و آلمان همکاری های مدنظر محقق شود.

این مقام آلمانی درباره جایگاه ایالت نیدرزاکسن از نظر GDP در آلمان گفت: این ایالت در بحث خودرو و کشاورزی بسیار قوی و از لحاظ انرژی نیز به ایالت اول آلمان در حال تبدیل شدن است. ایالت نیدرزاکسن در مجموع از نظر اقتصادی بین 16 ایالت آلمان مقام چهارم را دارد.

وی درباره فعالیت این ایالت در حوزه ساختمان توضیح داد: ایالت نیدرزاکسن در حوزه راهسازی قوی تر است تا ساختمان. البته در حوزه ساختمان تقاضا به دلیل موضوع مهاجران بیشتر شده است و شرکت های ساختمان سازی مشغله بسیار فراوانی در این روزها دارند به همین دلیل در این حوزه نیز می توان با ایران همکاری انجام داد.

وی پروژه های سرمایه گذاری ایران به ویژه پروژه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را برای سرمایه گذاری مناسب ارزیابی و اظهار کرد: این پروژه ها پروژه بزرگی است که قابلیت حضور سرمایه گذاران در آن وجود دارد.

در ادامه این دیدار نماینده یکی از شرکت های بزرگ راهسازی آلمانی با بیان اینکه سالهاست در ایران فعالیت راهسازی انجام می دهد گفت: ما در دنیا در زمینه ساخت آزادراه ها بسیار شناخته شده هستیم و در سال های گذشته در آسیای میانه، ازبکستان، گرجستان، قرقیزستان، جاده های بسیاری را احداث کردیم و هدف ما از ورود به بازار ایران این است که یک شریک مناسب برای راهسازی پیدا کنیم.

مدیرعامل شرکت پاپن بورگ آلمان از کیفیت کار بالای شرکت متبوع خود در آسیای میانه سخن گفت و افزود: ما فقط قصد فروش ماشین آلات خود را نداریم بلکه قصد مشارکت و فعالیت در پروژه های ایران را داریم. برای موضوع سرمایه گذاری در پروژه های ایران باید با بانک های آلمانی مذاکره شود و ما با ارتباطی که با بانک های آلمان داریم می توانیم علاوه بر مشارکت در پروژه ها شرایط سرمایه گذاری با آن ها را نیز هموار کنیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 11 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1