تمبر یادبود ششمین نشست برنامه راه ابریشم رونمایی شد

24 آوریل 2016 - 09:20 dsfr.ir/da0wg

تمبر یادبود ششمین نشست برنامه راه ابریشم رونمایی شد
ایرنا
رونمایی از تمبر یادبود ششمین نشست برنامه راه ابریشم در ارومیه

تمبر یادبود ششمین نشست برنامه راه ابریشم شامگاه شنبه با حضور میهمانان خارجی و داخلی در ارومیه رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در آیین رونمایی تمبر یادبود ششمین نشست برنامه راه ابریشم در ارومیه گفت: آذربایجان غربی تمدنی بیش از هفت هزار ساله دارد که بیانگر غنای تاریخی این استان است.

تقی کهوریان افزود: این استان به علت غنای تاریخی، داشتن آب و هوای مساعد و اقلیمی مطلوب به همراه آثار طبیعی خاص خود به سرزمین هفت آسمان و هشت بهشت مشهور است.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: وجود آبشارها و غارها و نیز جاذبه های طبیعی دیگر در کنار جاذبه های تاریخی، این استان را به منطقه ای مهم در صنعت گردشگری تبدیل کرده است.

کهوریان گفت: هم اکنون با برگزاری نشست راه ابریشم در ارومیه فرصتی فراهم شده تا از نظرات کارشناسان جهانگردی جهان برای توسعه این صنعت در استان گامهای مثبتی برداشته شود.

یکی از کریدورهای راه ابریشم در سال 2014 که به ثبت یونسکو رسیده، کشورهای قزاقستان، قرقیزستان، ازبکستان، تاجیکستان، قفقاز و کشورهای مشترک المنافع را شامل می شود.

یونسکو از محل بودجه های بین المللی خود به این کشورها کمک مالی می کند. انتفاع تجاری شهرهای واقع شده در مسیر این کریدورها و به ویژه جذب گردشگران بیش تر، از مهم ترین مزایای واقع شدن در کریدور راه ابریشم است.

ششمین نشست برنامه راه ابریشم با حضور نمایندگان 33 کشور عضو این برنامه از سوم تا ششم اردیبهشت ماه در هتل پنج ستاره آنا ارومیه درحال برگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1