جاذبه های گردشگری ايران در نمايشگاه گردشگری آنكارا معرفی شد

23 آوریل 2016 - 12:30 dsfr.ir/zq5eq

 جاذبه های گردشگری ايران در نمايشگاه گردشگری آنكارا معرفی شد
healthsumex.com
اکسپو 2016 آنکارا

جاذبه های گردشگر ی ایران در نمایشگاه گردشگری اكسپو 2016 آنكارا كه اولین نمایشگاه اكسپو گردشگری پایتخت ترک یه است معرفی شد.

به گزارش ایرنا، در مراسم گشایش ا ین نمایشگاه معاون وزیر فرهنگ و توریسم تركیه، مقامات اتاق بازرگانی تركیه و آنكارا، شهرداری استان قهرمان ماراش، استاندار استان چروم، نمایندگان مجلس و سا یر مقامات محلی و حسن صفرخانی را یزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند.
در مراسم گشایش، مد یر عامل شركت آتیس برگزار كننده نمایشگاه در خصوص برگزاری اولین نمایشگاه گردشگری آنكارا توضیحات ی ارائه كرد و هدف از برگزاری نمایشگاه را آشنایی مردم و مسئولین آنكارا و نما یندگان كشورهای خارجی با جاذبه های گردشگری ترک یه و سایر كشورها دانست.
وی با اشاره به ظرفیت های آنكارا به عنوان پابتخت كشور ترک یه تداوم برگزاری ا ین نمایشگاه و توسعه حضور شركت های گردشگری ترکیه و سایر كشور ها را مورد توجه قرار داد و از حضور ایران به عنوان اصلی ترین شریک نمایشگاه گردشگری تقدیر و تشكر كرد.
صفرخانی تقارن بازگشایی نمایشگاه گردشگری اكسپو 2016 آنكارا را با میلاد امام علی ( ع ) خلیفه مسلمین و امام شیعیان تبریك گفت و سپس در خصوص روابط تاریخی و ارزشهای مشترک فرهنگی ملت ایران و تركیه نكاتی را بر شمرد.
وی گفت: ایران كشوری است با منابع تاریخی و م یراث فرهنگی ارزشمند و جغرافیا و جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیار كه جزو ده كشور جهان می باشد و تركیه نیز در سالیان جدید به  یكی از قطب های گردشگری تبدیل شده است و مردم ایران با علاقه مندی به ترک یه سفر می نمایند و سالانه قریب به دو میلیون گردشگر از ایران به تركیه سفر می كند ولی متاسفانه مردم تركیه به دلیل عدم شناخت از جاذبه های گردشگری به صورت محدود به ایران سفر می نمایند.
رایزن فرهنگی ایران با ابراز امیدوار ی از اینكه برگزاری این نمایشگاه و حضور ایران در این رویداد فرصتی برا ی معرفی ایران باشد، گفت: می خواهند با معرفی بیشتر ایران و ارائه تسهیلات لازم؛ توسعه زیر ساخت های گردشگری، ارائه بسته های مناسب گردشگری حضور گردشگران دو كشور متوازن شود.
صفرخانی به سفر اخیر حسن روحانی رئیس جمهوری كشورمان، و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی؛ صنایع دستی و گردشگری در روزها ی اخیر و گفتگو با رئیس جمهور و مقامات تركیه در خصوص توسعه همكاری ها در زمینه گردشگری و همچنین برگزاری كمیسیون مشترك دو كشور با حضور مقامات عالی رتبه و حضور معاون گردشگری ایران و ملاقات با شركت های گردشگری در آنكارا گفت: مسئولین ایرانی به توسعه روابط بو یژه در حوزه توریسم با تركیه اهمیت می دهند.
وی افزود: ایران می تواند در توسعه صنعت گردشگر ی از تجارب ارزنده ترک یه در زمینه گردشگری استفاده كرده و از حضور سرمایه گذاران حوزه توریسم در زمینه های توسعه گردشگری و ساخت هتل در ایران استقبال خواهد كرد.
معاون وزیر فرهنگ و توریسم و سا یر مقامات ترک یه با حضور در غرفه ایران از نزدیک با جاذبه های گردشگری ایران و شهرهای ایران و میراث فرهنگی كشورمان با توضیحات رایزن فرهنگی آشنا شدند.
غرفه 150 متر مربع را یزن ی فرهنگی با استندها و بنرهای بزرگ آثار تار یخی ایران نظیر تخت جمشید، میدان آزادی، حافظیه، طوس، سی و سه پل اصفهان و عكس هایی از جاذبه های گردشگری ایران، كتاب های گردشگری به زبان های تركی و انگلیسی، صنا یع دستی و هنری ایران زمین و پخش فیلم معرفی ایران اسلامی تزیین شده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1