ایستگاه مترو شهر آفتاب افتتاح شد

18 آوریل 2016 - 12:30 dsfr.ir/ye0hp

ایستگاه مترو شهر آفتاب افتتاح شد
irph.blogfa.com
ایستگاه مترو شهر آفتاب بزرگ ترين ايستگاه مترو خاورميانه

صبح امروز با حضور محمدباقر قالیباف شهردار تهران، اعضای شورای شهر و مسئولان فرهنگی وزارت ارشاد و نمایشگاه کتاب ایستگاه مترو شهر آفتاب افتتاح شد.

این ایستگاه با توجه به برگزاری نمایشگاه کتاب و ارائه خدمات به بازدیدکنندگان نمایشگاه افتتاح شد.

ایستگاه مترو شهرآفتاب به صورت جزیره ای و با مساحت 25 هزار متر مربع و سه برابر ایستگاه های معمولی هم با هدف تسهیل در تردد به مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب و در انتهای مسیر فاز نخست خط مترو تهران-پرند احداث شده است.

شرکت مترو تهران پیش از این با احداث ایستگاه مترو تجریش به ابعاد 15 هزار مترمربع، رکورددار ساخت بزرگ ترین ایستگاه مترو در خاورمیانه بود که در ساخت این ابرسازه باشکوه و بزرگ ترین ایستگاه مترو خاورمیانه، 2800 تن آرماتوربندی، 34 هزار و 500 مترمربع قالب بندی، 23 هزار مترمکعب بتن ریزی و 70 هزار مترمکعب خاکبرداری به کار رفته است.

معماری ایستگاه مترو شهرآفتاب، ایرانی - اسلامی و ملهم از بنای تاریخی چهلستون و هماهنگ با معماری مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب است.

هابیل درویشی مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه، گفت: برای رساندن این خط مترو به نمایشگاه بین المللی کتاب که اردیبهشت ماه جاری در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برپا می شود، به صورت سه شیفت و ضربتی کار کردیم و بحمدالله به اهداف و برنامه از پیش تعیین شده دست یافتیم.

وی با بیان اینکه فاز اول مترو تهران-پرند که تا شهر آفتاب است با همت شهرداری به مرحله بهره برداری رسیده است، اظهار کرد: در صورت تامین اعتبار، فاز دوم و سوم پروژه در شش ماه کاری قابل تکمیل و افتتاح است.

علاقمندان به بازدید از مجموعه نمایشگاهی بین المللی شهر آفتاب می توانند با تغییر خط در ایستگاه های تقاطعی ناوگان مترو تهران و حومه و ادامه مسیر به جنوب خط یک و از طریق ایستگاه مترو شهرآفتاب به محیط نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب دسترسی داشته باشند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری میزان » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1