بهارنارنج های آرامگاه سعدی و حافظ فروخته شدند؟!

15 آوریل 2016 - 16:00 dsfr.ir/iq0b2

بهارنارنج های آرامگاه سعدی و حافظ فروخته شدند؟!
wikimedia.org
تلفیق معماری، طبیعت و ادبیات در آرامگاه سعدی

در آستانه فرا رسیدن اردیبهشت ماه و «روز سعدی» خبرهایی منتشر شده، مبنی بر این که میوه های بهارنارنج در محوطه آرامگاه سعدی و آرامگاه حافظ فروخته و برداشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، اخباری درباره آرامگاه سعدی و آرامگاه حافظ در شبکه های مجازی منتشر شده است که از فروش محصول درخت های بهارنارنج این دو مکان فرهنگی و تاریخی و تکانده شدن بهارنارنج های آن ها توسط خریدار، حکایت می کند. در این خبرها آمده که این دو آرامگاه، با این اقدام، دیگر عطر بهارنارنج ندارند. در حالی که این، یکی از شاخصه ها و جذابیت های قدیمی و مشهور آ ن هاست.

اما مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس توضیح دیگری داد.

مصیب امیری با رد کردن موضوع فروش بهارنارنج های دو مجموعه آرامگاه سعدی و حافظ گفت: ما به هیچ وجه محصولات بهارنارنج را نمی فروشیم. متأسفانه در برخی موارد، کسی چیزی را می بیند و هر برداشتی که دوست دارد، از آن می کند.

امیری اظهار کرد: ما چیزی را نفروخته ایم. اکنون فقط بهارنارنج های قدیمی را از درختان جدا می کنیم تا با توجه به فرا رسیدن فصل بهارنارنج، درخت ها بتوانند بار دیگر شکوفه بزنند.

او با بیان این که معمولا بهارنارنج های قدیمی را تا آخر فروردین ماه، برای زیبایی در مقبره سعدی و آرامگاه حافظ روی درختان نگاه می داریم، افزود: پس از پایان ایام فراوانی سفر و نوروز، افرادی مسؤول چیدن بهارنارنج های قدیمی می شوند. البته برخی از آن ها خود به خود از درخت می ریزند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1