بازار گردشگری سلامت جهان، فرصت ها و چشم اندازها

13 آوریل 2016 - 18:00 dsfr.ir/yz47k

بازار گردشگری سلامت جهان، فرصت ها و چشم اندازها
tfdi.ir
چشم‌انداز 148 میلیارد دلاری برای گردشگری سلامت

پیش بینی می شود ارزش صنعت گردشگری سلامت تا پایان سال 2022 میلادی به رقمی بالغ بر 148 میلیارد دلار برسد.

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی موسسه «Big Market Research» تحت عنوان «بازار گردشگری سلامت جهان - فرصت ها و چشم اندازها» پیش بینی می شود ارزش این صنعت در حد فاصل سال های 2020-2014 میلادی به 143.8 میلیارد دلار برسد که با ترکیب نرخ رشد سالانه 15.7 درصد از سال 2015 تا 2022 همراه خواهد بود.

در چشم انداز صنعت گردشگری سلامت پیش بینی می شود درمان سرطان همچنان درآمدزاترین بخش خواهد بود و تخمین زده می شود آمریکای شمالی و آسیا همچنان با اختصاص دادن 60 درصد از بازار گردشگری پزشکی جهان پردرآمدترین مناطق در این حوزه باشند.

از جمله مهم ترین عوامل عمده در تقویت رشد گردشگری سلامت می توان به قدرت خرید، در دسترس بودن و کیفیت خدمات پزشکی ارائه شده و مساعدت دولت و بخش گردشگری کشورها اشاره کرد، علاوه بر این افزایش شیوع سرطان و دیگر بیماری های جدی همچنان عامل اصلی در رشد گردشگری پزشکی معرفی شده است.

در این گزارش از پوشش محدود بیمه های درمانی، دشواری های مرتبط با سفر خارجی چون موانع زبانی، ایجاد ارتباط و مسائل مربوط به اخذ روادید از جمله موانع بر سر راه گردشگری پزشکی در چند سال آینده پیش بینی شده اند.

درمان سرطان فرآیندی طولانی و پرهزینه دارد بنابراین راهکارهای درمانی موثرتر و خوش قیمت تر در سایر کشورها می تواند بیماران را برای گردشگری سلامت ترغیب کند و در این میان آمریکای شمالی و منطقه آسیا-اقیانوسیه از مقاصد اصلی بیمارانی است که برای درمان از راهکار گردشگری سلامت استفاده می کنند.

پیش بینی می شود درمان های مرتبط با اعصاب و رمان در چشم انداز گردشگری سلامت تا سال 2022 میلادی سریع ترین رشد را تجربه خواهد کرد.

در سال 2015 میلادی، مناطق آسیا-اقیانوسیه و آمریکای شمالی دو سوم از بازار گردشگری سلامت جهان را در اختیار داشتند که از مهم ترین دلایل آن می توان به در دسترس بودن و قیمت مناسب خدمات درمانی در کشورهایی چون مکزیک، تایلند، مالزی، هند و سنگاپور اشاره کرد.

از جهت سرعت رشد در عرصه گردشگری سلامت آسیا-اقیانوسیه پیشگام خواهد بود، چرا که نرخ درمان موفقیت آمیز در این منطقه بالاست و علاوه بر آن خدمات با قیمت مناسبی به بیماران ارائه می شود.

هم چنین افزایش دسترسی به اینترنت و ایجاد تشکلات گوناگون مرتبط چون اتحادیه گردشگری پزشکی اروپا و انجمن گردشگری پزشکی در کنار ظهور آژانس های گردشگری پزشکی در دهه اخیر به افزایش آگاهی بیماران در مورد گزینه های درمانی خارج از کشورشان کمک کرده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 12 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1