جزیره فوگو، توسعه گردشگری و رفع فقر

13 آوریل 2016 - 11:00 dsfr.ir/it4wg

جزیره فوگو، توسعه گردشگری و رفع فقر
newfoundland.blog.com
گردشگری در جزیره فوگو

در جزیره فوگو، توسعه محصولات گردشگری به جامعه محلی اجازه می دهد برای خودشان درآمد ایجاد کنند.

نبود هر گونه مساله طبیعی جدی (مثل گردبادها یا بیمارهای مسری) یا مسائل اجتماعی (مثل درگیری های قومی یا مذهبی) کیپ ورد را یک مقصد امن گردشگری ساخته است. جزیره فوگو در کیپ ورد هنوز یک برنامه توسعه گردشگری ساختارمند بر مبنای گردشگری انبوه مثل سایر جزایر کیپ ورد ندارد.

گردشگرانی که از فوگو بازدید می کنند به وسیله شرکت های کوچک گردشگری تحت مدیریت تلاش های برنامه گردشگری اجتماع محور وارد جزیره می شوند. تلاش های گردشگری اجتماع محور جزیره فوگو در واکنش به جستجوی گردشگران برای کشف مقاصد جدید به جای بازدید از مقاصد گردشگری سنتی در حال افزایش است. در جزیره فوگو این جستجو برای یک مقصد جدید هیجانی با توسعه محصولات گردشگری معین تسهیل می شود که به جامعه محلی اجازه می دهد تا برای خودشان درآمد ایجاد کنند و سبب بهبود شرایط اقتصادی فقرا نیز خواهد شد.

گردشگری در کیپ ورد موفقیت را از طریق ابتکار عمل های گردشگری اجتماع محور تجربه کرده است و به نظر می رسد یک نیروی محرک در توسعه اقتصادی این جزیره باشد. افراد محلی و مقامات دولتی یک هدف مقدماتی را در مراحل اولیه این برنامه توسعه داده اند تا مطمئن شوند درآمد ایجاد شده از طریق فعالیت های مرتبط با گردشگری اثر اقتصادی مستقیمی بر افراد محلی داشته است.

مقامات دولتی تلاشی پژوهشی را آغاز کردند به منظور دست یافتن به درک بهتری از آنچه که گردشگران را برای آمدن به این جزیره برمی انگیزد. تا اینجای کار آنها دریاته اند که اکثریت گردشگران به دلیل اهداف فراغتی و تجربه کردن فرهنگ مردم جزیره به آن جا می آیند.

پژوهش همچنین آشکار کرده است اکثریت گردشگرانی که به جزیره می آیند از رستوران و خدمات غذایی ارائه شده توسط کسب و کارهای خانگی استفاده می کنند. گردشگران (اگرچه تا حد کمتری) اما از اقامتگاه های خانه مهمان نیز استفاده می کنند. در حالی که استفاده از سایر فعالیت های گردشگری اجتماع محور از قبیل فعالیت های ورزشی و راهنمای تور هنوز کافی نبوده است. عنصر پژوهشی جالب در این موردکاوی این است که یک پژوهش توسط مقامات دولتی آشکار می کند گردشگرانی که از خدمات ارائه شده توسط بنگاه های محلی استفاده می کنند گفته اند که آنها دوباره از این خدمات استفاده خواهند کرد چرا که وقتی با سایر انواع کسب و کارها مقایسه می شود کیفیت خدمات برتر بوده است.

بهترین نحوه عمل: پژوهش درباره گردشگران

تلاش های پژوهشی مقامات دولت محلی مربوط به اینکه چرا گردشگران در تجربیات گردشگری اجتماع محور وارد می شوند و گردشگران بازدیدکننده از یک مقصد از چه محصولاتی و خدماتی استفاده می کنند بینش ارزشمندی برای توسعه یک برنامه گردشگری اجتماع محور موفقیت آمیز ارائه می کنند.

منبع: کتاب گردشگری اجتماع محور، یافتن تعادل و تعیین مسیر برای آینده

نویسنده: دی.ای.تسجی، کلی.جی.سمراد، سمیح اس.ییلماز

مترجم: دکتر جعفر خیرخواهان

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
14 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1