تلاش جدید ترکیه برای جذب گردشگران ایرانی

11 آوریل 2016 - 12:20 dsfr.ir/ei4a6

تلاش جدید ترکیه برای جذب گردشگران ایرانی
turkeytravelplanner.ir
نمایی از مسجد سلطان احمد در استانبول

وزیر امور خارجه ترکیه ابراز امیدواری کرده که تعداد گردشگران ایرانی در ترکیه بر اساس روابط دو جانبه گردشگری افزایش یابد.

به گفته یک دیپلمات ترکیه که با حریت دیلی نیوز گفت و گو داشته، مولود چاووش اوغلو در ملاقات با وزیر ارتباطات و اطلاعات و فناوری ایران عنوان کرده که ما مایلیم شرکت های هواپیمایی ایران اجازه پرواز به نقاط مختلف ترکیه را بیابند تا گردشگران ایرانی از این طریق سفر راحت تری در ترکیه داشته باشند.

این در حالی است که بنابر گزارش ها و آمارهای متواتر، گردشگران ایرانی حتی در ایام پیک سفر ایرانی ها (نوروز) نسبت به سال های گذشته کمتر به این کشور سفر کرده اند.

بر اساس اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری روسیه، تعداد گردشگران خارجی ترکیه در ماه فوریه 2016 در مقایسه با آمار مشابه سال گذشته میلادی با نزول 10 درصدی به 1.24 میلیون نفر رسید که این کاهش در 10 سال اخیر بی سابقه بوده است. همچنین در دو ماه ابتدایی سال 2016 میلادی در مجموع 2.4 میلیون گردشگر خارجی ترکیه را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب کرده اند که این رقم نیز نشان از کاهش 8.5 درصدی در مقایسه با سال 2015 میلادی دارد.

نگرانی های امنیتی به سبب انفجارهای تروریستی چندماه اخیر در استانبول و آنکارا موجب شده گردشگران خارجی چندان رغبتی برای سفر به ترکیه نداشته باشند. از سوی دیگر کمپین تحریم سفر به ترکیه و امارات که با توجه به برخی رفتارهای نامناسب با گردشگران ایرانی در این کشورها و همچنین حمایت های آشکار و پنهان آن ها از داعش، چندی پیش شکل گرفت نیز یکی از دلایل کاهش سفر ایرانی ها به ترکیه عنوان می شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 5 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1