دکتر محمدباقر صدوق درگذشت

11 آوریل 2016 - 11:10 dsfr.ir/zq8vn

دکتر محمدباقر صدوق درگذشت
زیست بوم
دکتر محمدباقر صدوق

دکتر محمدباقر صدوق از مدیران پیشکسوت محیط زیست کشور که از بیماری قلبی رنج می برد، در آخرین ساعات روز یکشنبه 22 فروردین دار فانی را وداع گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست پام، دکتر محمدباقر صدوق مسئولیت های گوناگونی در سازمان حفاظت محیط زیست از جمله معاونت محیط طبیعی سازمان، مدیر کل محیط زیست استان تهران و مدیرکل محیط زیست استان مرکزی را در پرونده کاری خود داشت. وی تا آخرین ساعات عمر، دغدغه های خویش در حوزه محیط زیست کشور را بی پروا مطرح می کرد و به نقد مسئولان این حوزه می پرداخت.

او مدرک کارشناسی شیمی خود را از دانشگاه تبریز اخذ کرد. فوق لیسانس مهندسی محیط زیست، کارشناسی ارشد رشته جامعه شناسی و دکترای علوم محیط زیست از دیگر مدارج تحصیلی بود که این چهره طی کرد.

مرحوم صدوق فرزند روحانی مبارز، شهید حجت الاسلام و المسلمین محمد صادق صدوق بود. او در سال های پس از انقلاب سمت هایی از جمله کارشناس محیط زیست، مدیرکل محیط زیست استان خراسان، مدیرکل محیط زیست استان مرکزی، مدیرکل محیط زیست استان هرمزگان، مدیرکل محیط زیست استان تهران، سرپرست دفتر برنامه ریزی سازمان محیط زیست و معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان را عهده دار بود.

دکتر صدوق در سال 1378 از سوی (NGO) "جبهه سبز ایران" به عنوان مدیر نمونه سازمان محیط زیست در کشور، در سال 1380 به عنوان پژوهشگر برگزیده کشور و در سال 1381 به عنوان پژوهشگر برگزیده استان مرکزی معرفی شد.

این استاد دانشگاه در حالیکه تا آخرین لحظات زندگی اش پیگیر اخبار و تحولات محیط زیست بود، نیمه شب 22 فروردین در خانه شخصی اش واقع در تهران جان به جان آفرین تسلیم کرد.

جامعه محیط زیست فقدان این چهره پیشکسوت را به خانواده محترم صدوق تسلیت می گوید.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
5 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1