رئیس هیات مدیره مجمع گردشگری اصفهان:

لازمه توسعه گردشگری به كارگیری افراد متخصص است

10 آوریل 2016 - 15:20 dsfr.ir/83197

لازمه توسعه گردشگری به كارگیری افراد متخصص است
میترا سماواکی
گردشگران نوروزی در عمارت عالی قاپو (میدان نقش جهان اصفهان)

گردشگری یک صنعت تخصصی است و برای توسعه این صنعت باید از افراد متخصص استفاده کرد.

"رئیس هیات مدیره مجمع گردشگری استان اصفهان"

علی لوافان تصریح کرد: استفاده از افراد غیرمتخصص که شناخت کافی از گردشگری ندارند به توسعه این صنعت که یکی از محورهای توسعه استان است، ضربه می زند.

وی با اشاره به اینکه باید برای توسعه صنعت گردشگری از ظرفیت سایر ارگان ها همچنین مدیریت شهری باید استفاده کرد، درعین حال اظهار کرد: برای تدوین برنامه ها باید از افراد صاحب نظر و متخصص در امور گردشگری استفاده کرد و در روند اجرا از ظرفیت نهادها و سازمان ها استفاده نمود.

رئیس هیات مدیره مجمع گردشگری استان اصفهان بر همفکری و هم افزایی بخش دولتی و خصوصی برای توسعه صنعت گردشگری استان تاکید کرد و افزود: بخش خصوصی و دولتی باید از امکانات و ظرفیت های یکدیگر برای توسعه گردشگری استفاده کنند و به جای تقابل، با یکدیگر تعامل داشته باشند.

لوافان با اعتقاد بر اینکه امسال در ایام نوروز، ناهماهنگی هایی بین مجمع گردشگری استان و ستاد سفرهای نوروزی اصفهان وجود داشت، افزود: ستاد سفرهای نوروزی اصفهان می توانست در اجرای برنامه های خود با استفاده از نظرات دست اندرکاران صنعت گردشگری، موفق تر عمل کند.

وی ابراز امیدواری کرد: ستاد سفرهای نوروزی اصفهان در سال آینده هماهنگی بیشتری را با بخش خصوصی و انجمن گردشگری استان برای تدوین برنامه های این ستاد داشته باشد.

'حمیدرضا مصور' معاون خدمات شهری اصفهان 19 اسفند سال گذشته در جمع خبرنگاران پیش بینی کرده بود در ایام عید نوروز، بیش از دو میلیون نفر گردشگر به اصفهان سفر کنند. وی افزوده بود: یک دهم این افراد، 'مسافران شب خواب' هستند از همین رو با همکاری تمام دستگاه های استان ظرفیتی حدود 180 تا 200 هزار مسافر برای این کار پیش بینی شده است.

وی اولین اولویت اسکان مسافران را هتل ها و مهمانسراها عنوان کرد و افزود: 16 هزار تخت در این بخش برای اسکان گردشگران در نظر گرفته شده است. رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان، دومین اولویت اسکان مسافران نوروزی را منازل استیجاری اعلام کرد و گفت: 12 هزار منزل با نظارت شهرداری، اتحادیه املاک، آتش نشانی و نیروی انتظامی برای ایام عید امسال در نظر گرفته شده است که امکان افزایش آن تا 15 هزار باب نیز وجود دارد.

وی، استفاده از مدارس و خوابگاه ها و فرهنگ سراها همچنین اردوگاه گردشگری باغ فدک اصفهان را آخرین اولویت اسکان گردشگران اعلام کرده بود.

در همین حال، رئیس هیات مدیره مجمع گردشگران اصفهان می گوید در ایام نوروز درحالی که 25 درصد از ظرفیت هتل های این شهر خالی بود، مسافران به مراکزی که بر اساس توافق انجام شده در اولویت های بعدی قرار داشتند، هدایت می شدند.

استان اصفهان با بیش از 22 هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و 850 مورد آن به ثبت ملی و چهار اثر آن به نام های میدان امام (ره)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع به ثبت جهانی رسیده است، کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

بر اساس اعلام ستاد هماهنگی خدمات سفر استان اصفهان در نوروز امسال حدود میلیون و 400 هزار نفر با سفر به این استان از جاذبه های فرهنگی و طبیعی آن دیدن کردند که سهم شهر اصفهان حدو سه میلیون و 500 هزار نفر است.

در نوروز 94، بیش از دو میلیون و 300 هزار نفر گردشگر نوروزی با سفر به استان اصفهان از جاذبه های تاریخی و گردشگری این استان دیدن کردند.

اصفهان در نوروز 93، سه میلیون و 200 هزار گردشگر شب خواب داشت که این افراد در هتل ها و مهمانسراها، باغ فدک (محل اسکان موقت مسافران) و نیز اقامتگاه های خصوصی (اماکن استیجاری سازمان یافته) و مدارس اقامت کردند.

استان اصفهان دارای 90 هتل و 65 مهمانپذیر است که از این تعداد 57 هتل و 30 مهمانپذیر در شهر اصفهان قرار دارد. اصفهان یکی از نامزدهای پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال 2017 است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1