قرارداد تیپ مسافر اصلاح شد

10 آوریل 2016 - 14:00 dsfr.ir/9r3os

قرارداد تیپ مسافر اصلاح شد
tavonikishair.com
یک آژانس مسافرتی (عکس تزئینی است)

برای اصلاح قرارداد تیپ مسافر، نمایندگان 87 آژانس مسافرتی که در اجرای تورهای گردشگری به ویژه خروجی نقش داشتند، دعوت شدند و از میان آن ها 14 نماینده انتخاب شد تا نقایص استخراج شود.

به گفته مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری «قرارداد تیپ مسافر» به منظور احقاق حقوق گردشگران ایرانی اصلاح شده و فقط باید اداره های میراث فرهنگی و گردشگری استان ها نظر خود را اعلام کنند تا مسوولیت ها به طور کامل مشخص شود و دیگر شاهد مشکلات گذشته در قرارداد مسافر و دفاتر خدمات مسافرتی نباشیم.

ولی تیموری با بیان اینکه اصلاح این قرارداد که بین مسافر و دفتر خدمات مسافرتی بسته می شود، پس از تایید رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و معاون گردشگری این سازمان صورت گرفته، افزود: «نقایص قرارداد قبلی، برطرف و حقوق کامل گردشگر لحاظ شده است. نسخه نهایی این قرارداد به اداره های میراث فرهنگی و گردشگری استان ها برای نظرخواهی فرستاده شده که تا 10 روز مهلت اعلام نظر دارند. پس از ارزیابی نهایی، این قرارداد آماده اجرا خواهد بود.»

وی خاطرنشان کرد: «برای اصلاح قرارداد تیپ مسافر، نمایندگان 87 آژانس مسافرتی که در اجرای تورهای گردشگری به ویژه خروجی نقش داشتند، دعوت شدند و از میان آن ها 14 نماینده انتخاب شد تا نقایص استخراج شود.»

تیموری ادامه داد: «بخشنامه انضباطی یکی از خروجی های جلسه هایی بود که با حضور نمایندگان بخش خصوصی برگزار شد. علاوه بر این، نوع جریمه ها، تخلف ها و مواردی که قبلا در قرارداد مسافر و آژانس ذکر نشده بود، مشخص و در قرارداد جدید لحاظ شد.»

به گفته او، آژانس ها سه نوع قرارداد برای تور خروجی دارند، یکی برای تورهای امارات، دیگری برای کشورهای حوزه شینگن و سایر تورها که اکنون این قراردادها بازنگری و از پراکندگی آن ها جلوگیری شده است و دیگر، مسافر و آژانس با یک قرارداد طرف خواهند بود.»

« دنیای سفر » این نوشته را از « دنیای اقتصاد » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1