امضای سه تفاهم نامه با فرانسوی ها برای توسعه زیرساخت های فرودگاهی

4 آوریل 2016 - 16:00 dsfr.ir/ua6y7

امضای سه تفاهم نامه با فرانسوی ها برای توسعه زیرساخت های فرودگاهی
فرج صمدی
طرح توسعه فرودگاه امام خمینی

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از امضای سه تفاهمنامه M.O.U. با فرانسوی ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، در حال حاضر شاهد فعالیت نسل جدید فرودگاه ها در سطح جهان هستیم که از این جهت تجهیز و توسعه سیستم های ناوبری در ایران بسیار حائز اهمیت است و این امر نیازمند جذب سرمایه گذار خارجی است.

در همین راستا مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از امضای سه تفاهمنامه M.O.U. با فرانسوی ها خبر داد و گفت: در دوران پسابرجام به سرمایه گذاری های خارجی برای توسعه زیرساخت های فرودگاه های کشور چشم دوخته ایم.

رحمت اله مه آبادی درباره اقدامات این شرکت در دوران پسابرجام عنوان کرد: با توجه به اینکه در دوران پسابرجام قرار داریم به سرمایه گذاری های خارجی برای توسعه زیرساخت های فرودگاه های کشور چشم دوخته ایم تاکنون سه تفاهمنامه M.O.U با فرانسوی ها امضا کرده ایم که طی آن ها ترمینال ایرانشهر و ترمینال های خارجی دو فرودگاه اصفهان و مشهد را توسعه خواهیم داد.

وی ادامه داد: برای توسعه ترمینال های فرودگاه های پرترافیک کشور با شرکت های خارجی دیگر هم مذاکراتی داریم. امیدواریم با حل مشکلات موجود بتوانیم زیرساخت ها را ایجاد کنیم.

مه آبادی بیان کرد: اکنون فرودگاه ها در شهرهای بزرگ از نظر ظرفیت در شرایط زرد و نزدیک به قرمز مواجه اند و شرایط در فرودگاه های بین المللی مهرآباد و امام خمینی (ره) قرمز است، درصددیم در کوتاه ترین زمان سرمایه ای را هم برای آن ها جذب کنیم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تصریح کرد: همچنین تکمیل پوشش راداری کشور، نوسازی سامانه ها و معماری منابع انسانی برای آینده شرکت و تربیت منابع نیروی انسانی که برای افق 1404 مهم است، در زمره برنامه های سال جاری این شرکت است.

وی اظهار امیدواری کرد؛ امسال بتوانیم قوانین شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران را از مجلس شورای اسلامی تحویل بگیریم، این قوانین می توانند منشا درآمدها باشد. همچنین پیشنهاد و راهکارهایی را هم برای توسعه درآمدها به دولت و مجلس ارایه کردیم تا به بودجه عمومی متکی نباشیم.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
10 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1